بازتاب نیوز

سه ماه معاش ۳۸۰ کارمند شفاخانه کووید ۱۹پرداخته نشده است

١٠ سرطان ١٣٩٩ دويچه وله

وزارت صحت عامه افغانستان از تلاش ها برای پرداخت فوری حقوق سه ماهه داکتران و دیگر کارمندان صحی شفاخانه کوید ۱۹ افغان- جاپان سخن می گوید.

سرپرست وزارت صحت عامه امروز سه شنبه  (۱۰ سرطان/۶جون) در یک نشست خبری در کابل تائید کرد که از میان ۴۹۰ کارمند صحی شفاخانه ویژه کووید ۱۹ افغان – جاپان  در حدود ۳۸۰ تن حقوق ماه های حمل، ‌ثور و جوزا را نگرفته اند.

 احمد جواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت عامه در این باره گفت: «مشکل این است که به این ۳۸۰ نفر قرار داد کار داده نشده بود.» سرپرست این وزارت تعهد کرد که تا روز شنبه حقوق سه ماهه این کارمندان صحی شفاخانه افغان – جاپان پرداخته خواهد شد.

کمبود اکسیجن در شفاخانه های کووید۱۹

 در حالی که شفاخانه های ویژه کووید ۱۹ در افغانستان به کمبود اکسیجن رو به رو اند و شکایت مردم بالا گرفته است. وزارت صحت عامه می گوید که در یک شبانه روز گذشته نیازمندی های شفاخانه ها به کمبود اکسیجن مرفوع گردیده است. این وزارت کمبود بالون را علت اصلی کمبود اکسیجن در شفاخانه های کووید ۱۹ می داند. سرپرست وزارت صحت عامه افزود که وزارت دفاع ملی ۲۰۰ بالون خالی آکسیجن، و اداره یونسیف ۵۰ دستگاه کوچک تولید آکسیجن را در اختیار وزارت صحت عامه قرار داده اند. افزون بر این قرار است وزارت صحت عامه ۵۰۰ دستگاه کوچک تولید آکسیجن را  از کشور چین خریداری کند.

محمد یعقوب حیدری، والی و رییس کمیته اضطرار ولایت کابل می گوید که با وجودی که پول موجود بود اما حقوق کارمندان صحی  شفاخانه های کووید ۱۹ پرداخته نشده است و نیز این شفاخانه ها با کمبود اکسیجن مواجه اند.

 او تاکید کرد که کمیته اضطرار ولایت کابل در حدود ۲۰۰ میلیون افغانی را به هدف تجهیز کلینک های کووید۱۹ در نظر گرفته است و علاوه بر این، این کمیته در حدود ۳۰۰ میلیون افغانی در اختیار دارد و آماده است تا در زمینه رسیدگی به نیازمندی های صحی در بخش کووید ۱۹ با وزارت صحت عامه همکاری نماید.

ویدیو را ببینید 01:56 به اشتراک گذاری به این زودی ها دارو یا واکسینی برای کرونا وجود نخواهد داشت

فرستادن Facebook Twitter google+ Whatsapp Tumblr Digg stumble reddit Newsvine

لینک کوتاه https://p.dw.com/p/3ZnvS

فعلا دارو و درمانی برای کرونا وجود ندارد؛ پس مواظب خودتان باشید

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/سه-ماه-معاش-۳۸۰-کارمند-شفاخانه-کووید-۱۹پرداخته-نشده-است/a-53999239?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0