بازتاب نیوز

دادستانی پرونده اتهامات فساد جواد پیکار را به ریاست جمهوری فرستاده است

١٠ سرطان ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

دادستانی پرونده اتهامات فساد جواد پیکار را به ریاست جمهوری فرستاده است
دادستانی کل می گوید که گزارش بررسی های این نهاد در مورد اتهامات بر جواد پیکار سرپرست پیشین وزارت شهرسازی را به ریاست جمهوری فرستاده است. پیکار سال گذشته متهم به خرید خانه از یک منبع نامشخص در ترکیه شده بود.
 
خبرگزاری صدای افغان(آوا)-کابل: دادستانی کل گفته است که بررسی این نهاد در مورد اتهامات محمدجواد پیکار سرپرست پیشین وزارت شهرسازی و اراضی به اداره امور ریاست جمهوری فرستاده شده، اما این اداره در این مورد چیزی نمی گوید.
 
بر بنیاد اطلاعات دادستانی کل، جواد پیکار سرپرست پیشین وزارت شهرسازی و اراضی، در ماه جدی سال گذشته به اتهام استفاده سوء از صلاحیت و خرید جایدادی در ترکیه از یک منبع نامعلوم ممنوع الخروج شد.
 
دیدبان شفافیت افغانستان نیز می‌گوید که تلاش‌های چندین ماهه این نهاد در باره سرنوشت پروندهای فساد وزیران پیشین کابینه حکومت،  بی نتیجه بوده اند و حتی اطلاعاتی از این که پرونده‌های کدام وزیران در لوی سارونوالی افغانستان ثبت شده است در دست نیست.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/213402/دادستانی-پرونده-اتهامات-فساد-جواد-پیکار-ریاست-جمهوری-فرستاده

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0