بازتاب نیوز

پیام استاد سرور دانش در پیوند به حمله تروریستی در ولسوالی سنگین ولایت هلمند و به خاک و خون کشیده شدن هموطنان بی گناه و مردم ملکی

١٠ سرطان ١٣٩٩ روزنامه افغانستان

کابل/ 9 سرطان 1399:
با تاسف امروز یک بار دیگر قساوت و بی رحمی در میله بازار ولسوالی سنگین ولایت هلمند به نمایش گذاشته شد و تعداد زیادی از هموطنان بی گناه ما به شمول کودکان و نوجوانان شهید و زخمی شدند. بدون تردید این عمل وحشیانه یک جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت به حساب می آید که باید در پروند قطور جنایتکاران و مسببان آن ثبت گردد.
اینجانب  این جنایت بزرگ و ضد انسانی را به شدت محکومت می کنم و برای شهدا بهشت برین و برای بازماندگان آنان صبر و اجر و برای مجروحان حادثه شفای عاجل از دربار ایزد منان استدعا دارم.
در حالی که در آستانه مذاکرات بین الافغانی قرار داریم و گروه طالبان در توافقنامه میان ایالات متحده و این گروه تعهد به کاهش خشونت ها کرده اند، دست زدن به چنین جنایتی می تواند روند صلح را به مخاطره بیندازد. افغانستان دیگر توان کشتار و جنایت را ندارد و مردم از خشونت و جنگ بیزاراند و لازم نیست که طالبان تجربه های تلخ چندین دهه ظلم و ستم را بر مردم تکرار کنند. مردم افغانستان به خوبی با چهره خونین و سیاه این گروه آشنایی کامل دارند.
انتظار مردم افغانستان این است که تلاش های صورت گرفته منجر به صلح و امنیت گردد. در غیر آن صورت همه باورها به صلح از بین خواهد رفت و ما در یک چرخه دیگر از افزایش خشونت و جنگ گرفتار خواهیم گردد.
سرور دانش
معاون دوم رئیس جمهوری اسلامی افغانستان

لینک اصلی: http://www.dailyafghanistan.com/national_detail.php?post_id=153177

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه افغانستان

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0