بازتاب نیوز

مجلس نمایندگان: حکومت نامزد وزیران را هرچه زودتر معرفی کند

١٠ سرطان ١٣٩٩ روزنامه افغانستان

افغانستان‌ما: مجلس نمایندگان کشور از حکومت خواسته که برای پایان دادن به روند سرپرستی و تشکیل کابینه جدید، نامزد وزیران را برای اخذ رای اعتماد، هرچه زودتر به مجلس معرفی کند.
میر رحمان رحمانی، رئیس مجلس نمایندگان، دیروز (دوشنبه، 9 سرطان) با نشر یک اعلامیه گفته که اعضای مجلس از حکومت می‌خواهد که به زودترین فرصت نامزدان وزیران را معرفی کند.
در این اعلامیه آمده که بر اساس دستور رئیس مجلس و ماده 78 اصول وظایف داخلی مجلس، پنج کمیسیون تشکیل شده که اسناد و شرایط نامزد وزیران برای عضویت در کابینه بررسی می‌کند.
این کمیسیون‌ها شامل کمیسیون‌های امور دینی و فرهنگی، امنیت داخلی، امور بین‌المللی، عدلی و قضایی و تفتیش مرکزی می‌شود .
در این اعلامیه گفته شده که پس از نهایی‌شدن بررسی‌ها و ارائه آن به ریاست مجلس، نمایندگان در مورد دادن رای اعتماد به نامزدوزیران تصمیم خواهند گرفت .
کمیسیون امنیت داخلی قرار است تذکره و سن نامزدوزیران را بررسی کند. هم‌چنان کمیسیون امور بین‌المللی موضوع دوتابعیتی بودن و کمیسیون عدلی و قضایی سوابق جرمی و جنایی نامزد‌وزیران را بررسی می‌کند .
کمیسیون تفتیش مرکزی وظیفه دارد تا مسایل مالیاتی و باقی‌داری نامزدوزیران را بررسی کند و کمیسیون امور دینی و فرهنگی نیز مسایل مربوط به اسناد تحصیلی و دیگر اسناد ارائه شده نامزدوزیران را ارزیابی خواهد کرد .
مجلس نمایندگان تأکید کرده که هرگاه نامزدوزیران از این مرحله عبور کنند، وارد مرحله رای‌گیری در نشست عمومی خواهند شد .
حکومت تاکنون 12 نامزد وزیر را معرفی کرده است، اما سایر نامزدان وزیران تاکنون تعیین نشده است. بر اساس توافق‌نامه که میان محمد اشرف غنی و عبدالله عبدالله امضا شد، دو طرف به صورت مساویانه نامزد وزیران را معرفی کنند، اما ریاست جمهوری می‌گوید که آقای عبدالله هنوز نامزدان وزیران تیم خود را معرفی نکرده است.

لینک اصلی: http://www.dailyafghanistan.com/national_detail.php?post_id=153175

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه افغانستان

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0