بازتاب نیوز

سخنگوی وزارت خارجه ایران: رایزنی‌های ایران با هدف صلح و ثبات در افغانستان انجام می‌شود

١٠ سرطان ١٣٩٩ اسپوتنیک

دیدار نماینده ویژه ایران با رهبران سیاسی طالبان در قطر
دیدار نماینده ویژه ایران با رهبران سیاسی طالبان در قطر

به گزارش اسپوتنیک، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درباره دیدار فرستاده ویژه ایران برای افغانستان با معاون سیاسی گروه طالبان در قطر گفت: این دیدارها در راستای تلاش‌ها و رایزنی‌های جمهوری اسلامی ایران برای انجام گفت و گو های میان افغانستانی با هدف برقراری صلح، ثبات و امنیت در جمهوری اسلامی افغانستان صورت می‌پذیرد.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه ایران ، سید عباس موسوی با اعلام خبر دیدار روز دوشنبه محمد ابراهیم طاهریان نماینده ویژه ایران در امور افغانستان با معاون سیاسی گروه طالبان در قطر اظهار داشت: نماینده کشورمان همچنین با نماینده ویژه دولت قطر در امور افغانستان نیز دیدار و گفت گو کرد.

موسوی خاطرنشان کرد: این دیدارها در راستای تلاش‌ها و رایزنی‌های جمهوری اسلامی ایران برای انجام گفت و گو های میان افغانستانی با هدف برقراری صلح، ثبات و امنیت در جمهوری اسلامی افغانستان صورت می‌پذیرد.

یادآوری می کنیم، که سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر پیش از این مدعی شده بود، که محمد ابراهیم طاهریان فرد نماینده ویژه وزیر امور خارجه ایران در امور افغانستان با ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی طالبان در دوحه دیدار و گفت‌وگو کرده است.

به گفته سهیل شاهین، دو طرف در این دیدار، در خصوص مسائلی از جمله موضوعات مرزی، مشکلات پناهندگان افغانستان در ایران و مذاکرات صلح گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

 

لینک اصلی: https://af.sputniknews.com/afghan/202006305388556-سخنگوی-وزارت-خارجه-ایران-رایزنیهای-ایران-با-هدف-صلح-و-ثبات-در-افغانستان-انجام-میشود/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از اسپوتنیک

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0