بازتاب نیوز

ویدیو کنفرانس عبدالله، غنی و خلیلزاد درباره صلح

١١ سرطان ١٣٩٩ اسپوتنیک

نزدیکان عبدالله: اختلافات دورنی باعث تأخیر معرفی اعضای کابینه شده‌‌اند
نزدیکان عبدالله: اختلافات درونی باعث تأخیر معرفی اعضای کابینه شده‌‌اند

به گزارش اسپوتنیک، دفتر رسانه ای رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان نوشت: دکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه‌‌ ای ملی پیش از ظهر امروز (سه شنبه ۱۰ سرطان ۱۳۹۹) در یک ویدیو کنفرانس مشترک با  محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و دکتر زلمی خلیل‌زاد نماینده‌ی ویژه‌ ای ایالات متحده ا‌ی امریکا درباره‌ ای آخرین تحولات و پیشر‌فت‌ها در عرصه‌ی صلح و آغاز گفت و گوهای میان افغانستانی بحث و تبادل نظر کردند.
در ادامه این خبرنامه آمده است، که در این گفت و گو کاهش خشونت، تکمیل روند تبادله‌ی اسرا، آغاز گفت و گوهای میان افغانستانی و پشتیبانی منطقه‌ای از صلح مورد بحث قرار گرفت. همه طرف‌ها در این صحبت بر کاهش خشونت برای حرکت به سوی مذاکرات صلح و دست ‌یافتن به توافق به رهبری و مالکیت افغانستانی ها تأکید کردند.
بر پایه این گزارش، طرف ایالات متحده در صحبت‌های خود تاکید کرد که صلح در افغانستان به معنای صلح و توسعه در منطقه است و ایالات متحده آماده است در این بخش سرمایه‌گذاری نماید.

یادآوری می کنیم، که دکتر عبدالله عبدالله پس از کشمکش های چند ماهه با اشرف غنی به حیث رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گماشته شد. 

 

لینک اصلی: https://af.sputniknews.com/afghan/202006305388798-ویدیو-کنفرانس-عبدالله-غنی-و-خلیلزاد-درباره-صلح/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از اسپوتنیک

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0