بازتاب نیوز

حسین بخش صفری از افغانستان در صدر جدول بهترین‌های جوجیتسو در جهان

١٠ سرطان ١٣٩٩ بی بی سی

در این رده بندی بعد از صفری، اینخ ونگور جاو و گانتوگوخ هر دو از مغولستان در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

حسین‌بخش صفری، ورزشکار افغان که قهرمانی مسابقات آسیایی سال ۲۰۱۷ ترکمنستان در رشته جوجیتسو را در کارنامه دارد، در تازه‌ترین رده بندی بهترین‌های رشته فول کنتاک جوجیتسو؛ برای دومین سال پیاپی در صدر جدول قرار گرفت.

در این رده بندی بعد از صفری، اینخ ونگور جاو و گانتوگوخ هر دو از مغولستان در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

حسین بخش صفری متولد سال ۱۳۷۵ خورشیدی در ولایت بامیان افغانستان است و از دوران کودکی به ورزش‌های رزمی روی آورد. او از سال ۲۰۱۰ وارد تیم ملی جوجیتسوی افغانستان شد.

صفری بعد از چند سال تمرین در رشته جوجیتسو در مسابقات آسیایی ترکمنستان در وزن ۶۲ کیلوگرم با پیروزی مقابل حریفان خود از ترکمنستان و قرغزستان راهی فینال شد و در دیدار پایانی هم با شکست حریف قدرتمند ترکمنستانی خود، نخستین مدال طلای پنجمین دوره بازی‎های داخل تالار و ورزش‎های رزمی آسیا را به نام افغانستان ثبت کرد.

صفری همچنین در مسابقات بین المللی امارت متحده عربی که در شهر العین امارت برگزار شد توانست با یک استراحت و دو پیروزی در وزن ۶۷ کیلوگرام قهرمان وزن خود شود.

حسین بخش صفری بعد از حضور موفقیت‌آمیز در رشته جوجیتسو علاقه مند مسابقات مبارزات آزاد شد

او در سال ۲۰۱۹ برای حضور در مسابقات بین المللی این رشته به هندوستان رفت و در این مسابقات نیز توانست بعد از شکست دادن سه حریف مدال طلا کسب کند.

در همین سال صفری در مسابقات آسیایی اولان باتور مغولستان نیز حضور داشت که در این مسابقات توانست در بخش کانتاکت جوجیتسو مدال طلا و در بخش فایتینگ جوجیستو مدال برنز را کسب کند.

حسین بخش صفری بعد از حضور موفقیت‌آمیز در رشته جوجیتسو علاقه مند مسابقات مبارزات آزاد شد و در آخرین مسابقه بین المللی خود در این رشته که در اوایل سال ۲۰۲۰ در شهر مسکو روسیه برگزار شد توانست پیتر برگ از روسیه را شکست دهد. این پیروزی واکنش زیادی میان کاربران صفحات اجتماعی افغانستان داشت و با این پیروزی او توانست که در مبارزات آزاد پنج پیروزی و تنها یک شکست را تجربه کند.

بیشتر بخوانید

واکنش‌ها به پیروزی حسین بخش صفری، ورزشکار افغان مقابل حریف روس

نخستین مدال طلای افغانستان در بازی‌های داخل سالن آسیا در ترکمنستان

لینک اصلی: https://www.bbc.com/persian/afghanistan-53234557

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از بی بی سی

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0