بازتاب نیوز

غنی و عبدالله از طریق ویدیو کنفرانس با خلیل‌زاد درباره شروع مذاکرات بین‌الافغانی گفت‌وگو کردند

١٠ سرطان ١٣٩٩ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: محمداشرف غنی، رییس جمهور و عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی با زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان از طریق ویدیو کنفرانس گفت‌وگو کرده‌اند.

سپیدار اعلام کرد که این گفت‌وگوی مشترک پیش از چاشت روز سه‌شنبه، دهم سرطان، صورت گرفته است و در آن آخرین تحولات و پیش‌رفت‌ها درباره صلح و آغاز مذاکرات بین‌الافغانی بررسی شده است.

طبق اعلام سپیدار، در این گفت‌وگوی مشترک، روی کاهش خشونت، تکمیل روند تبادله‌ی اسرا، شروع مذاکرات بین‌الافغانی و حمایت منطقه‌ای از صلح بحث شده و همه‌ی طرف‌ها روی دست‌یابی به توافق درباره رهبری و مالکیت افغان‌ها تأکید کرده‌اند.

در اعلامیه سپیدار آمده است: «طرف ایالات متحده در صحبت‌های خود تاکید کرد که صلح در افغانستان به معنای صلح و توسعه در منطقه است و ایالات متحده آماده است در این بخش سرمایه‌گذاری نماید.»

زلمی خلیل‌زاد دور تازه سفرهای خود را در پیوند به صلح افغانستان دو روز پیش آغاز کرد. او در این دور به قطر، پاکستان و اوزبیکستان سفر می‌کند.

لینک اصلی: https://8am.af/ghani-and-abdullah-talk-to-khalilzad-via-video-conference-about-the-start-of-afghan-international-talks/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0