بازتاب نیوز

طالبان 20 نیروی نظامی افغان را آزاد کرد

١٣ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری آناتولی

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر عصر سه‌شنبه با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود اعلام کرد که 20 تن دیگر از سربازان افغانستان از زندان‌های این گروه در ولایت بغلان در شمال این کشور آزاد شده‌اند.

شاهین در این پیام اظهار داشت: در راستای رهایی زندانیان، امروز نیز 20 تن از نیروهای امنیتی دولت کابل آزاد شدند و به منازل خود بازگشتند.

وی روز گذشته نیز اعلام کرده بود که 20 تن دیگر از سربازان نیروهای امنیتی افغانستان از زندان‌های این گروه در ولایت قندوز در شمال این کشور آزاد شده‌اند.

براساس آمارهای منتشر شده توسط طالبان پیش از این نیز در چندین مرحله دست‌کم 700 زندانی در ولایت‌های مختلف افغانستان آزاد شد‌ه‌اند.

درحالی که دولت افغانستان تاکنون حدود 4 هزار زندانی طالبان را نیز آزاد کرده اما اغلب افراد آزاد شده توسط طالبان را غیرنظامیان می‌داند.

براساس توافق‌نامه «آوردن صلح» میان آمریکا و طالبان در 29 فوریه امسال در قطر، کابل قرار است 5 هزار عنصر طالبان را آزاد کند و این گروه نیز در مقابل باید هزار نفر از نیروهای امنیتی این کشور را آزاد کند.

لینک اصلی: https://www.aa.com.tr/fa/افغانستان/طالبان-20-نیروی-نظامی-افغان-را-آزاد-کرد/1895278

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آناتولی

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0