بازتاب نیوز

حملۀ جنگجویان خارجی در کنر؛ شش عضو لشکر طیبه کشته شدند

١٠ سرطان ١٣٩٩ روزنامه افغانستان

مقام‌های محلی ولایت کنر تایید کرده اند که ده‌ها جنگجوی گروه لشکر طیبه پاکستان بر پوسته‌های نظامیان افغان در این ولایت حمله کرده که در این درگیری‌ها بر آنان تلفات سنگین وارد شده است.
غنی مصمم، سخنگوی والی کنر  دیروز(سه شنبه، ۱۰ سرطان) به صدای امریکا گفته که این جنگجویان خارجی دوشنبه شب در ولسوالی مرور این ولایت حمله کرده اند که در جریان درگیری، به شمول سه تبعهٔ پاکستانی، شش جنگجوی لشکر طیبه کشته شده اند.
آقای صمیم افزوده که این درگیری‌ها چندین ساعت ادامه داشت و احتمال افزایش تلفات به جنگجویان خارجی وجود دارد.
به گفته آقای صمیم در این جنگ، یک سرباز اردوی محلی افغان نیز کشته شده است.
رفیع‌الله، یکی از باشندگان محل به صدای امریکا گفته که دوشنبه شب جنگ شدید میان نظامیان افغان و مخالفین مسلح جریان داشت و دو طرف از سلاح‌های سبک سنگین کار گرفته اند.
این در حالی است که آخرین گزارش ملل متحد نشان می‌دهد که در حال حاضر از ۸۰۰۰ تا ۱۰هزار جنگجوی خارجی در بخش‌های افغانستان حضور دارند که ۶۵۰۰ نفر آنرا را اتباع پاکستان تشکیل می‌دهند.
به گفته ملل متحد جنگجویان گروه لشکر طیبه و جیش محمد زیر چتر گروه طالبان در بخش‌های کنر، نورستان و ننگرهار حضور دارند و در فعالیت‌های تخریبی سهم دارند.

لینک اصلی: http://www.dailyafghanistan.com/national_detail.php?post_id=153195

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه افغانستان

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0