بازتاب نیوز

گفتگوی عبدالله و خلیل‌زاد در مورد پروسه صلح

١١ سرطان ١٣٩٩ آژانس افغان خبر

نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا برای صلح افغانستان و رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی درباره‌ی آخرین تحولات و پیشرفت‌ها در عرصه‌ی صلح و آغاز مذاکرات بین‌الافغانی گفت‌وگو کرده‌اند.

به گزارش افغان نیوز: زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا برای صلح افغانستان از طریق یک کنفرانس ویدیویی با عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی گفت‌وگو کرده است.

شورای عالی مصالحه‌ی ملی در اعلامیه‌ای گفته است که این گفت‌وگو روز (سه‌شنبه، 10 سرطان) صورت گرفته است.

به نقل از اعلامیه، طرفین در این دیدار ویدیویی، درباره‌ی آخرین تحولات و پیشرفت‌ها در عرصه‌ی صلح و آغاز مذاکرات بین‌الافغانی بحث و گفت‌وگو کرده‌اند.

در این ویدیوکنفرانس، طرفین موضوعات کاهش خشونت، تکمیل روند رهایی زندانیان، آغاز مذاکرات بین‌الافغانی و حمایت منطقه‌ای از صلح را مورد بحث قرار داده و بر کاهش خشونت برای حرکت به سوی مذاکرات صلح و دست‌یافتن به توافق به رهبری و مالکیت افغان‌ها تأکید کرده‌اند.

در بخشی از اعلامیه آمده است که جانب ایالات متحده‌ی امریکا در صحبت‌های خود تأکید کرده است که صلح در افغانستان به معنای صلح و توسعه در منطقه است و ایالات متحده آماده است که در این بخش سرمایه‌گذاری کند.

این درحالی است که زلمی خلیل‌زاد در بیست‌وهشتم جون دور تازه‌ی سفرش در پیوند به صلح افغانستان را آغاز کرد. وزارت خارجه‌ی امریکا در اعلامیه‌ای گفته بود که آقای خلیل‌زاد قرار است در جریان این سفر به قطر، ازبکستان و پاکستان برود.

وزارت خارجه‌ی امریکا همچنان گفته بود که به دلیل محدودیت سفر ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا، خلیل‌زاد به افغانستان نمی‌رود، اما در جریان سفر با مقام‌های افغان از طریق ویدیوکنفرانس گفت‌وگو خواهد کرد.

لینک اصلی: http://afghannews.af/گفتگوی-عبدالله-و-خلیل‌زاد-در-مورد-پروسه-صلح

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0