بازتاب نیوز

غنی و عبدالله با خلیل‌زاد درباره شروع مذاکرات بین‌الافغانی گفتگو کردند

١١ سرطان ١٣٩٩ جمهور نیوز

غنی و عبدالله با خلیل‌زاد درباره شروع مذاکرات بین‌الافغانی گفتگو کردند
محمداشرف غنی رییس جمهور و عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی با زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان از طریق ویدیو کنفرانس گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ دفتر مطبوعاتی شورای عالی مصالحه ملی گفته که این گفت‌گوی مشترک پیش از چاشت روز سه‌شنبه (10 سرطان) صورت گرفته است و در آن آخرین تحولات و پیش‌رفت‌ها درباره صلح و آغاز مذاکرات بین‌الافغانی بررسی شده است.

بر اساس معلومات منبع، در این گفتگوی مشترک، روی کاهش خشونت، تکمیل روند تبادله‌ی اسرا، شروع مذاکرات بین‌الافغانی و حمایت منطقه‌ای از صلح بحث شده و همه‌ی طرف‌ها روی دست‌یابی به توافق درباره رهبری و مالکیت افغان‌ها تأکید کرده‌اند.

در اعلامیه آمده:"طرف ایالات متحده در صحبت‌های خود تاکید کرد که صلح در افغانستان به معنای صلح و توسعه در منطقه است و ایالات متحده آماده است در این بخش سرمایه‌گذاری نماید".

زلمی خلیل‌زاد دور تازه سفرهای خود را در پیوند به صلح افغانستان دو روز پیش آغاز کرد. او در این دور به قطر، پاکستان و اوزبیکستان سفر می‌کند.

خبرگزاری جمهور- کابل
 
 
 

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/129021/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0