بازتاب نیوز

خلیل‌زاد در مورد روند صلح با عبدالله و غنی گفتگو کرد

١١ سرطان ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

خلیل‌زاد در مورد روند صلح با عبدالله و غنی گفتگو کرد
داکتر عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه و اشرف غنی رئیس جمهور در گفتگوی ویدیویی با زلمی خلیلزاد نماینده ویژه وزارت امور خارجه امریکا در مورد روند صلح و آغاز مذاکرات بین الافغانی بحث و تبادل نظر کردند.
 
خبرگزاری صدای افغان(آوا)-کابل: شورای عالی مصالحه ملی در خبرنامه ای گفته است که عبدالله در یک ویدیوکنفرانس مشترک با رییس جمهور غنی و زلمی خلیل‌زاد درباره‌ی آخرین تحولات و پیش‌رفت‌ها در عرصه‌ی صلح و آغاز مذاکرات بین‌الافغانی بحث و تبادل نظر کردند.
 
در این ویدیوکنفرانس، طرفین موضوعات کاهش خشونت، تکمیل روند رهایی زندانیان، آغاز مذاکرات بین‌الافغانی و حمایت منطقه‌ای از صلح را مورد بحث قرار داده و بر کاهش خشونت برای حرکت به سوی مذاکرات صلح و دست‌یافتن به توافق به رهبری و مالکیت افغان‌ها تأکید کرده‌اند.
 
در بخشی از اعلامیه آمده است که جانب ایالات متحده‌ امریکا در صحبت‌های خود تأکید کرده است که صلح در افغانستان به معنای صلح و توسعه در منطقه است و ایالات متحده آماده است که در این بخش سرمایه‌گذاری کند.
 
زلمی خلیل‌زاد یکشنبه هفته جاری دور تازه‌ای از سفرهایش را در پیوند به صلح افغانستان به کشورهای قطر، ازبکستان و پاکستان آغاز کرد.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/213406/خلیل-زاد-مورد-روند-صلح-عبدالله-غنی-گفتگو

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0