بازتاب نیوز

زندانیان آزاد شده دولت افغانستان توسط طالبان به بیش از 730 نفر رسید

١١ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر با انتشار پیامی در توئیتر اعلام کرد که در ادامه روند آزادی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان توسط این گروه 20 زندانی دیگر در ولایت بغلان آزاد شدند.

وی دو روز پیش نیز از آزادی 20 زندانی دیگر دولت افغانستان در ولایت قندوز خبر داده بود.

براساس آمارهای منتشر شده توسط طالبان، با احتساب 20 نفری که به تازگی توسط این گروه آزاد شده است، مجموع زندانیان آزاد شده دولت به به 732 نفر می‌رسد.

اخیراً نیز «صدیق صدیقی» سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که مجموع زندانیان آزاد شده طالبان به 3 هزار و 895 نفر افزایش یافته و روند آزادی این زندانیان ادامه می‌یابد.

براساس توافقنامه قطر، دولت افغانستان قرار است 5 هزار عضو طالبان را آزاد کند و این گروه نیز در مقابل یکهزار نفر از نیروهای دولتی را آزاد خواهد کرد.

دیلی تایمز: مذاکرات بین‌الافغانی بسیار دشوارتر از مذاکرات طالبان و آمریکا خواهد شدسفیر پاکستان: طالبان را ترغیب کرده‌ایم تا سطح خشونت را پایین نگه داردطالبان 20 زندانی دیگر دولت افغانستان را آزاد کرد

طالبان تاکید دارد که پیش از آغاز مذاکرات بین‌الافغانی همه 5 هزار زندانی این گروه آزاد شوند اما کارشناسان می‌گویند که آزادی کامل زندانیان طالبان پیش از گفت‌وگوها مهمترین اهرم فشار کابل را در مذاکره با طالبان از بین برده و سبب تقویت مواضع طالبان خواهد شد.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/04/11/2297347/زندانیان-آزاد-شده-دولت-افغانستان-توسط-طالبان-به-بیش-از-730-نفر-رسید

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0