بازتاب نیوز

پومپئو: طالبان به تعهد خود مبنی بر حمله نکردن به امریکایی‌ها پایبند باشند

١١ سرطان ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

پومپئو: طالبان به تعهد خود مبنی بر حمله نکردن به امریکایی‌ها پایبند باشند
وزیر امور خارجه امریکا گفته است که در گفتگو با نمایندگان طالبان در قطر به آنها فشار وارد کرده تا به تعهدات خود در توافقنامه با امریکا از حمله نکردن بر امریکایی ها پایبند باشند.
 
خبرگزاری صدای افغان(آوا)-کابل: مایک پومپئو وزیر امور خارجه امریکا در توییترش نوشته که با رئیس هیات مذاکره کنندۀ طالبان گفت‌گو کرده است.
 
وزیر خارجه امریکا گفته است که او در این گفتگوی ویدیویی بر رهبران طالبان فشار آورد که به تعهدات خود در توافق با ایالت متحده به شمول حمله نکردن بر امریکایی‌ها پایبند بماند.
 
خبرگزاری رویترز نیز نوشته که، وزیر خارجه امریکا در یک کنفرانس ویدئویی با اعضای گروه طالبان، درباره حمله به نیروهای امریکایی در افغانستان هشدار داد.
 
در بیانیه‌‌ای که وزارت خارجه امریکا در این مورد منتشر کرد، آمده است مایک پومپئو و ملا عبدالغنی برادر، از سران طالبان مستقر در دفتر این گروه در قطر 9 سرطان گفتگو کردند.
 
رویترز نوشته که سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده می‌گوید «وزیر خارجه به‌روشنی بیان کرد که انتظار می‌رود طالبان به تعهدات خود از جمله در حمله نکردن به امریکایی‌ها (در افغانستان) پایبند بمانند».
 
سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر نیز گفته بود که پومپئو در صحبت از راه دور به ملاعبدالغنی برادر، رئیس این دفتر گفت که درگیری‌ها در افغانستان باید کاهش یابد.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/213420/پومپئو-طالبان-تعهد-خود-مبنی-حمله-نکردن-امریکایی-ها-پایبند-باشند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0