بازتاب نیوز

مقامات ازبکستانی با خلیل‎زاد در مورد روند صلح افغانستان گفتگو کردند

١١ سرطان ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

مقامات ازبکستانی با خلیل‎زاد در مورد روند صلح افغانستان گفتگو کردند
نماینده ویژه وزارت امور خارجه امریکا در سفر به ازبکستان و دیدار با مقامات این کشور، در مورد روند صلح افغانستان و مسایل مرتبط به آن گفتگو کرده است.
 
خبرگزاری صدای افغان(آوا)-کابل: زلمی خلیل زاد نماینده ویژه وزارت امور خارجه امریکا در توییترش نوشته که او با مقام های ازبکستانی در این کشور، دیدار و گفتگو کرده است.
 
خلیل‎زاد نوشته که او در نشست (C5 + 1) که با حضور وزرای خارجه تاجیکستان، ترکمنستان، قزاقستان و قرقیزستان برگزار شده بود، دربارۀ روند صلح افغانستان گفت‌گو کرده‌است.
 
خلیل‌زاد می‌افزاید که در این نشست گفته‌است که ثبات و رفاه در افغانستان و امنیت و رفاه در آسیای میانه مهم است و همکاری این کشورها با افغانستان، به نفع منطقه و امریکا است.
 
این مقام امریکایی روز گذشته با عبدالله و اشرف غنی در مورد روند صلح افغانستان از طریق ویدیوکنفرانس گفتگو کرده بود.
 
زلمی خلیل‌زاد روز یکشنبه هفته جاری دور تازه‌ای از سفرهایش را در پیوند به صلح افغانستان به برخی از کشورهای منطقه از جمله قطر، ازبکستان و پاکستان آغاز کرد.
 
وزارت خارجه‌ امریکا چند روز قبل گفته بود که به دلیل محدودیت سفر ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا، خلیل‌زاد به افغانستان نمی‌رود، اما در جریان سفر با مقام‌های افغان از طریق ویدیوکنفرانس گفت‌وگو خواهد کرد.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/213416/مقامات-ازبکستانی-خلیل-زاد-مورد-روند-صلح-افغانستان-گفتگو-کردند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0