بازتاب نیوز

عدم هماهنگی بین دو شرکت‌ مخابراتی | مشتریان با وجود پرداخت پول، انترنت دریافت نمی‌کنند

١١ سرطان ١٣٩٩ سلام وطندار

شرکت‌ مخابراتی انستا تیلی‌کام به هم‌کاری شرکت مخابراتی دولتی افغان تیلی‌کام در شماری از نقاط کشور خدمات انترنتی (دی‌اس‌ال) یا خدمات انترنتی از طریق تیلفون‌های لین‌دار دیجیتل را عرضه می‌کند.

در این اواخر، شماری از مشتریان دی‌اس‌ال از عدم هماهنگی بین این دو شرکت شکایت دارند. به گفته مشتریان این شرکت، وقتی آنان پول انترنت را به شرکت انستا تیلی‌کام پرداخت می‎کنند، نمی‌توانند از خدمات انترنت استفاده کنند.

سارا( نام مستعار) از باشنده‌های ناحیه دهم شهر کابل و یکی از مشتریان خدمات انترنتی دی‌اس‌ال به سلام‌وطندار می‌گوید، از 4 هفته به این‌سو، انترنت‌ خانه‌اش دچار مشکلات تخنیکی شده است، اما هر باری‌ که به شماره‌های خدمات مشتریان به تماس می‌شود، کارمندان خدمات مشتریان شرکت مخابراتی افغان تیلی‌کام دلیل قانع‌کنندۀ برای مشتریانش ندارد.

او می‌گوید، با آن‌که یک ماه پول انترنت خویش را به شرکت مخابراتی انستا تیلی‌کام پرداخت کرده، اما به دلیل مشکلات تخنیکی که رفع آن مسئولیت شرکت مخابراتی افغان تیلی‌کام است، نتوانسته از خدمات مشترک انترنت این دو شرکت استفاده کند.

به گفته او، کارمندان این شرکت به بهانه تغییر نوبت کاری، از انجام مسئولیت شانه خالی می‌کنند. او هم‌چنان در جریان این مصاحبه گفته که از سوی کارمندان خدمات مشتریان این شرکت، مورد آزار و اذیت لفظی قرار گرفته است.

بهیر عبیدی که مسئولیت بازاریابی شرکت مخابراتی افغان تیلی‌کام را عهده‌دار است، به سلام‌وطندار می‌گوید، این شرکت تنها یک شماره خدمات مشتریان دارد و شماره‌های دیگر که از آدرس این شرکت مخابراتی اجرای وظیفه می‌کنند، به شرکت مخابراتی افغان تیلی‌کام ربطی ندارد. او می‌گوید، آنان شماره‌های را که به تماس مشتریان‌شان پاسخ می‌دهند، ردیابی کرده و به زودترین فرصت این مشکل حل خواهد شد.

اما سارا به سلام‌وطندار تأیید می‌کند، شمارۀ که او به تماس شده، در ویب‌سایت رسمی شرکت افغان تیلی‌کام موجود است.

میرویس آریا، هماهنگ‌کننده کارزار «اترا  کجاست؟»، عدم هماهنگی بین شرکت‌های مخابراتی که مشترکاً خدمات انترنتی ارایه می‌کنند را یک مشکل جدی می‌داند و می‌گوید، هنگام بحران ویروس کرونا مردم بیش‌تر از هر زمان دیگر نیازمند دریافت اطلاعات به موقع از طریق خدمات انترنتی می‌باشند.

در چند سال پسین، مشتریان شرکت‌های مخابراتی خصوصی و دولتی به دلیل خدمات بی‌کیفیت این شرکتها و در برخی موارد از کاسته شدن بی‌مورد کریدت کارت‌شان شاکی بوده‌اند.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=55840

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0