بازتاب نیوز

بر اثر انفجار و آتش سوزی در یکی از شفاخانه های تهران ۱۹ تن جان باختند

١١ سرطان ١٣٩٩ دويچه وله

به گزارش خبرگزاری فرانسه شب گذشته بر اثر وقوع یک انفجار شدید در یکی از شفاخانه های تهران پایتخت ایران دست کم ۱۹ تن چان باختند. به گزارش خبرگزاری ایسنا از قول نیروهای نجات در این رویداد که در مرکز درمانی سینا اطهر رخ داده است دست کم شش تن زخمی شده اند.

به گزارش تلویزیون دولتی ایران در نتیجه این انفجار همچنان چندین ساختمان مجاور مرکز درمانی سینا اطهر خسارت دیده اند. 

جلال ملکی سخنگوی نیروهای اطفائیه تهران به تلویزیون رسمی ایران گفته است که این انفجار به سرعت آتش سوزی را در پی داشت زیرا چندین بشکه نفت که در زیر زمینی این شفاخانه بوده اند، آتش گرفته اند. به گفته او شماری از قربانی ها در اتاق عمل بوده اند و در نتجیه حرارت شدید و دود غلیظ جان خود را از دست داده اند. براساس اظهارات ملکی این آتش سوزی پس از دو ساعت مهار گردید و بعد از مهار ساختن این سانحه، اجساد کشف شده اند.

Iran Explosion in Teheran (Getty Images/AFP/ISNA/A. Kholousi)

این درحالی است که فقط چند روز قبل انفجاری در نزدیکی یک مرکز نظامی تهران پایتخت ایران را تکان داد. وزارت دفاع ایران دلیل این رویداد را انفجار یک مخزن بزرگ گاز که کاملاً مسدود نبوده است، عنوان کرده بود. اما انفجار مذکور بنابر منابع وزارت دفاع ایران خسارات جانی در پی نداشته است.

(nf/pa (AFP

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/بر-اثر-انفجار-و-آتش-سوزی-در-یکی-از-شفاخانه-های-تهران-۱۹-تن-جان-باختند/a-54007111?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0