بازتاب نیوز

۴۴ طالب مسلح در چهار ولایت کشته و زخمی شدند

١١ سرطان ١٣٩٩ آژانس افغان خبر

وزارت امور داخله کشور اعلام نموده که به‌شمول "ملاعیاض" معاون ولسوال نام نهاد تروریستان طالب برای ولسوالی معروف کندهار، ۴۴ عضو این گروه در چهار ولایت کشور کشته و زخمی شدند.

به گزارش افغان نیوز: در اعلامیه  این وزارت که امروز چهار شنبه(11، سرطان) منتشر شده، آمده است که جنگجویان گروه تروریستی طالبان، در مربوطات ولایت‌های خوست، کندهار، زابل و فاریاب بر پوسته‌های امنیتی حملات تروریستی تهاجمی را سازماندهی کردند که با واکنش شدید نیروهای امنیتی کشورمواجه شدند.

اعلامیه افزوده است که در نتیجه پاسخ متقابل، به‌شمول "ملاعیاض" معاون نام نهاد تروریستان طالب برای ولسوالی معروف ولایت کندهار، ۲۹ عضو این گروه تروریستی کشته و ۱۵ عضو دیگراین گروه زخمی شده‌اند.

وزارت داخله تصریح نموده که این درگیری‌ها در ۲۴ ساعت گذشته، در مربوطات ولسوالی موسی‌خیل ولایت خوست، ولسوالی معروف ولایت کندهار، حومه شهر قلات مرکز ولایت زابل و ولسوالی قیصار ولایت فاریاب به وقوع پیوسته‌اند.

گفتنی است که دراین رویدادها، برعلاوه کشته و زخمی شدن ۴۴ تروریست طالب، مقداری سلاح و مهمات و چندین عراده وسایط دشمن نیز بدست نیروهای امنیتی آمده است.

این درحالی است که دیدبان حقوق بشر از تجربه‌های تلخ زندگی روزمره مردم در مناطق تحت کنترل طالبان و وضع محدودیت شدید در بارهٔ آموزش، دسترسی به اطلاعات و آزادی گشت‌وگذار، خبر داده است.

لینک اصلی: http://afghannews.af/۴۴-طالب-مسلح-در-چهار-ولایت-کشته-و-زخمی-شدند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0