بازتاب نیوز

سازمان ملل: نیروهای دولت افغانستان عامل تلفات غیرنظامیان در هلمند هستند

١١ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان موسوم به «یوناما» در بیانیه‌ای اعلام کرد که یافته‌های ابتدایی و بی‌طرفانه این سازمان نشان می‌دهد که نیروهای امنیتی افغان عامل حمله اصابت راکت به بازاری در شهرستان «سنگین» ولایت «هلمند» هستند.

بیانیه می‌افزاید که منابع متعدد و موثق تاکید می‌کنند که نیروهای ارتش افغانستان راکت‌هایی را در پاسخ به آتش طالبان شلیک کردند که به هدف مورد نظر اصابت نکرد.

یوناما همچنین از دو طرف خواست تا در مناطق غیرنظامی و پرازدحام درگیر نشوند و ادامه داد که آتش غیرمستقیم در درگیری‌های زمینی همه ساله منجر به تلفات هزاران غیرنظامی می‌شود.

دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان با اظهار اینکه شمار دقیق تلفات این رویداد هنوز مشخص نیست نیز از دولت افغانستان خواست تا تیم مستقلی را برای بررسی این رویداد ایجاد کند و آمادگی خویش را نیز برای کمک به همه طرف‌ها، قربانیان و خانواده‌هایشان برای اثبات حقایق اعلام کرد.

افغانستان| تلفات اصابت راکت و انفجار در هلمند به 25 کشته افزایش یافتمعاون سیاسی طالبان: خروج نیروهای آمریکایی طبق برنامه ادامه یابد

پیش از این «روح‌الله باسط» فرماندار شهرستان «سنگین» ولایت «هلمند» که تلفات اصابت راکت را  25 کشته و 20 زخمی اعلام کرده و مسئول این رویداد را نیز طالبان دانسته بود.

سخنگوی طالبان اما با انتشار پیامی تاکید کرد که نیروهای سپاه دوم ارتش 215 میوند عامل تلفات غیرنظامیان است.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1399/04/11/2297511/سازمان-ملل-نیروهای-دولت-افغانستان-عامل-تلفات-غیرنظامیان-در-هلمند-هستند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0