بازتاب نیوز

سنگ تهداب ساخت فاز اول مصلی عبدالعلی مزاری گذاشته شد

١١ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری بخدی

سنگ تهداب مصلی عبدالعلی مزاری در غرب کابل امروز از سوی سرور دانش، معاون رییس جمهور کشور و محمد محقق معاون ریاست مصالحه ملی گذاشته شد.

در مراسمی که امروز (چهارشنبه، ۱۱ سرطان) در مصلی مزاری برگزار شده بود، آقای دانش گفت که از این مصلی باید استفاده بهینه صورت بگیرد و به منظور رفع نیاز های دینی، فرهنگی و اجتماعی مردم این ساحه استفاده شود.

به گفته آقای دانش رییس جمهور غنی در مراسم یادبود از عبدالعلی مزاری که سال ۹۷ در ارگ برگزار شده بود، با جدیت و صراحت اعلام کرد که در صورتی که مردم غرب کابل تقاضای اعمار این مصلی را داشته باشند، حکومت به آنها کمک خواهد کرد.

قرار است فاز اول این مصلی توسط اداره انکشاف ملی به ارزش دو میلیون دالر ساخته شود.

گفته شده که در ساخت فاز اول این مصلی سالون اجتماعات نیز در نظر گرفته شده و تمامی ملحقات مورد نیاز آن نیز ساخته می شود.

دانش تاکید کرد که پروژه خاتم الانبیا که مصلی عبدالعلی مزاری در آن موقعیت دارد یک پروژه عام المنفعه است و در ملکیت شخصی هیج کس قرار ندارد.

این مصلی که در پروژه خاتم الانبیا در ناحیه ششم شهر کابل موقعیت دارد و سال ها قبل از سوی مردم به نام عبدالعلی مزاری نام گذاری شد.

مراسم یادبود از عبدالعلی مزاری رهبر پیشین حزب وحدت اسلامی هر ساله روز ۲۲ حوت از سوی مردم در همین منطقه  برگزار می شود و در سال های اخیر این مراسم شاهد حملات از سوی گروه های تندرو بوده است.

خبرگزاری بخدی

لینک اصلی: https://bokhdinews.af/سنگ-تهداب-ساخت-فاز-اول-مصلی-عبدالعلی-مز/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری بخدی

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0