بازتاب نیوز

پمپئو درباره حملات طالبان علیه آمریکایی‌ها هشدار داد

١١ سرطان ١٣٩٩ آژانس افغان خبر

وزیر خارجه امریکا در تماس با رهبران طالبان در قطر، نسبت به هرگونه حمله این گروه به نیروهای امریکایی در افغانستان هشدار داده است.

به گزارش افغان نیوز: مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا به تازگی در پیوند به دیدار دو روز قبل اش با رهبران گروه طالبان در توییتی نوشته است که  طی گفتگوی تلفنی با ملا برادر، مذاکره کننده طالبان بر انتظار از طالبان برای عمل به تعهدات خود که شامل خودداری از حمله به آمریکایی‌ها می‌شود، تاکید کرده است.

پمپئو در این گفتگوی تلفنی درباره اجرای توافق بیست و نهم ماه فبروری بین طالبان و آمریکا بحث کرده است، اما مقامات آمریکایی می‌گویند که گروه طالبان به مفاد توافق برای اجتناب از حمله به ائتلاف تحت رهبری واشنگتن پایبند بوده است.

 با این حال، طالبان به خشونت علیه نیرو‌های دولتی افغانستان شدت بخشیده است. طالبان پیش از این با ارائه گزارشی درباره این گفتگوی تلفنی، اعلام کردند که ملا برادر به پمپئو گفته است، این گروه به هیچکس اجازه نمی‌دهد تا از خاک افغانستان علیه آمریکا یا کشور‌های دیگر استفاده کند.

طالبان اواخر سال گذشته خورشیدی، با آمریکا در دوحه قطر توافق‌نامه صلح امضا کردند. براساس این توافق‌نامه، نیروهای خارجی باید طی ۱۴ ماه افغانستان را ترک ‌کنند و طالبان با حکومت افغانستان وارد مذاکره ‌شوند. در حالی‌که روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان ادامه دارد؛ اما تاکنون مذاکرات طالبان و حکومت آغاز نشده‌است. طبق توافق‌نامه، این مذاکرات باید در حال حاضر جریان می‌داشت.

این درحالی است که مایک پمپئو، دو روز قبل در یک کنفرانس ویدیویی با ملاعبدالغنی برادر، معاون دفتر سیاسی طالبان در قطر گفتگو کرده بود؛ اما در جزئیات تازه آن آمده است که پمپئو ضمن نگرانی از حمله بر نیروهای امریکایی در افغانستان، به طالبان هشدار داده است.

لینک اصلی: http://afghannews.af/پمپئو-درباره-حملات-طالبان-علیه-آمریکایی‌ها-هشدار-داد

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0