بازتاب نیوز

روند صلح افغانستان محور دیدار خلیل‌زاد با وزرای خارجه کشورهای آسیای مرکزی

١٣ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری آناتولی

استانبول/ خبرگزاری آناتولی

زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرد: با عبدالعزیز کامیلف٬ سراج‌الدین مهرالدین٬ راشد مردوف٬ مختار تلیئوبردی و چنگیز ایدربیک‌اف وزرای امور خارجه‌ ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قزاقستان و قرقیزستان در شهر تاشکند، پایتخت ازبکستان دیدار کردم.

خلیل‌زاد افزود: در این دیدارها موضوعاتی مانند روند صلح٬ نقش مهم آسیای مرکزی در این روند و اتصال منطقه‌ای تجارت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی همچنین در دیدار با وزرای امور خارجه آسیای مرکزی تاکید کرد که صلح و ثبات افغانستان برای امنیت و رفاه آسیای مرکزی مهم است و همکاری کشورها با افغانستان به نفع منطقه و آمریکا خواهد بود.

گفتنی است گروه C5+1 از پنج کشور آسیای میانه (تاجیکستان٬ ازبکستان٬ ترکمنستان٬ قزاقستان و قرقیزستان) و آمریکا تشکیل شده است.

لینک اصلی: https://www.aa.com.tr/fa/افغانستان/روند-صلح-افغانستان-محور-دیدار-خلیل-زاد-با-وزرای-خارجه-کشورهای-آسیای-مرکزی/1895579

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آناتولی

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0