بازتاب نیوز

 مجلس نماینده‌گان طرح تعدیل بودجه را تصویب کرد

١١ سرطان ١٣٩٩ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: مجلس نماینده‌گان طرح تعدیل بودجه سال مالی ۱۳۹۹ را در نشست روز چهارشنبه، یازدهم سرطان، با اکثریت آرا تصویب کرد.

سیدعظیم کبرزانی، منشی کمیسیون مالی و بودجه مجلس نماینده‌گان، در صحبت‌ با روزنامه ۸صبح گفت که این طرح با اعمال برخی از تغییرات تصویب شده است.

این طرح از سوی حکومت به هدف اختصاص بودجه برای مبارزه با ویروس کرونا و نیز تعدیلات در برخی از کودهای بودجه‌ای، به مجلس نماینده‌گان فرستاده شده بود.

اعضای مجلس نماینده‌گان این طرح را در ۲۸ ماه جوزا با اکثریت آرا به دلیل آن‌چه شفاف نبودن مصرف بودجه اختصاصی مبارزه با کرونا خوانده شد، رد کردند.

آقای کبرزانی افزود که مجلس نماینده‌گان بودجه وزارت دولت در امور صلح را که حدود ۳۷۰ میلیون افغانی در این طرح پیشنهاد شده بود، رد کرده است. منشی کمیسیون مالی و بودجه مجلس نماینده‌گان دلیل این اقدام را نیز عدم حضور مسوولان این وزارت برای دفاع از بودجه درخواستی‌شان عنوان کرد.

به گفته او، حکومت هشت میلیارد افغانی را برای برنامه‌های وزارت زراعت در زمان شیوع ویروس کرونا در طرح تعدیل پیش‌بینی کرده بود که مجلس نماینده‌گان حدود شش میلیارد افغانی بودجه را برای این برنامه تأیید کرده است.

طبق معلومات کبرزانی، حکومت بیش از چهار میلیارد افغانی برای واحد عملیاتی و حمایتی ریاست جمهوری برای ایجاد شغل و ایجاد بندهای کوچک اختصاص داده بود که از سوی مجلس رد شده است.

حکومت طرح تعدیل بودجه را در ماه ثور به مجلس نماینده‌گان فرستاده بود.

لینک اصلی: https://8am.af/the-house-of-representatives-approved-the-budget-adjustment-plan/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0