بازتاب نیوز

مجلس نمایندگان طرح تعدیل بودجه‌ی سال مالی 1399 را تصویب کرد

١١ سرطان ١٣٩٩ روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز: نمایندگان مجلس طرح پیشنهادی حکومت برای تعدیل بودجه‌ی سال مالی 1399 به‌خاطر مبارزه با ویروس کرونا را در نشست عمومی امروز (چهارشنبه، 11 سرطان) این مجلس تصویب کرده‌اند.

سیدعظیم کبرزانی، منشی کمیسیون مالی و بودجه‌ی مجلس نمایندگان به روزنامه اطلاعات روز گفت که این طرح پیشنهادی با آوردن برخی تغییرات به پیشنهاد این مجلس، مورد تأیید قرار گرفته است.

این طرح در تاریخ 28 جوزا از سوی مجلس نمایندگان رد شده بود. آقای کبرزانی در آن زمان به روزنامه اطلاعات روز دلایل رد این طرح پییشنهادی حکومت را پاسخ‌گونبودن حکومت در مصرف بودجه‌ی شماری از ادارات، نحوه‌ی تعدیل آن و کسری بودجه خوانده بود.

حکومت طرح تعدیل بودجه‌ی مالی سال 1399 را در ماه ثور به مجلس نمایندگان فرستاد.

براساس این طرح، یک بسته‌ی ۸۹ میلیارد افغانی به‌خاطر مبارزه‌ی موثر و همه‌جانبه با ویروس کرونا، حمایت از مردم و رفاه عامه تهیه شده است. در این بسته ۲۹.۷ میلیارد افغانی از تعدیلات داخل بودجه مالی ۱۳۹۹ خورشیدی و باقی از کمک‌های کشورها و نهادهای بین‌المللی است.

لینک اصلی: https://www.etilaatroz.com/101930/the-budget-adjustment-plan-for-the-fiscal-year-1399-was-approved-by-the-house-of-representatives/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0