بازتاب نیوز

وزارت عدلیه برای اطلاع دهندگان جرایم فساد اداری جایزه تعیین کرد

١١ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری بخدی

وزارت عدلیه کشور اعلام کرده است که بعد از این برای کسانی در مورد جرایم فساد به ادارات عدلی و قضایی معلومات بدهند جایزه در نظر گرفته است.

در اعلامیه ای که امروز(سه شنبه ، ۱۱ سرطان) از سوی این وزارت پخش شده آمده که  مقرره اعاده دارایی‌های غیر قانونی ناشی از جرایم فساد اداری شامل شش فصل و ۳۵ ماده می‌باشد که به هدف تنظیم وظایف مراجع قضایی در رابطه به اعاده دارایی‌های غیر قانونی، فراهم نمودن زمینه تثبیت دارایی‌های غیر قانونی، مدیریت شفاف و موثر دارایی‌های ضبط و مصادره شده و هماهنگی میان نهادهای مسوول داخلی و خارجی در این امر، تهیه و شامل اسناد تقنینی دولت افغانستان شده‌است.

بر بنیاد این مقرره، دارایی‌های غیر قانونی به وجوه یا اموال منقول و غیر منقولی گفته می‌شود که شخص آن را در نتیجه ارتکاب جرایم فساد اداری به‌دست آورده باشد و اعاده آن شامل مصادره این دارایی و جزای نقدی می‌باشد. در این مقرره، دادستانی اعاده دارایی‌ها، در چوکات لوی څارنوالی به عنوان مرجع تطبیق کننده احکام مقرره، شناخته شده‌است.

پرداخت مکافات تشویقی به اطلاع‌دهندگان جرایم فساد اداری، بخش دیگری از احکام این مقرره است که به درخواست څارنوالی و بعد از تاییدی کمیسیون مبارزه با فساد اداری به اطلاع‌دهندگان این جرایم پرداخت می‌گردد.

به باور بیشتر کارشناسان، فساد اداری یکی از بزرگترین چالش های دولت افغانستان در دو دهه گذشته بوده است.

خبرگزاری بخدی

لینک اصلی: https://bokhdinews.af/وزارت-عدلیه-برای-اطلاع-دهندگان-جرایم-ف/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری بخدی

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0