بازتاب نیوز

تخلیه و بارگیری پنجمین کشتی حامل گندم اهدایی هند به افغانستان در بندر چابهار + فیلم

١١ سرطان ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

تخلیه و بارگیری پنجمین کشتی حامل گندم اهدایی هند به افغانستان در بندر چابهار + فیلم
خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ تهران: بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیا این خبر گفت: پنجمین کشتی حامل گندم کمکی هند به افغانستان از ابتدای سال ۹۹ تاکنون در بندر شهید بهشتی چابهار پهلوگیری کرد و بلافاصله عملیات تخلیه آن آغاز شد.
 
وی بیان کرد: پارت اول تا چهارم این محموله در مجموع به وزن ۳۱ هزار تن از روزهای پایانی ماه حمل و در شرایطی که  ویروس کرونا بر همه جهان غلبه کرده است، در این بندر استراتژیک پهلو گرفت.
 
به گفته این مقام مسئول، پنجمین کشتی ترانزیتی هندوستان به افغانستان با محموله‌ای به وزن ۷ هزار و ۵۰۰ تن و در قالب ۳۰۰ دستگاه کانتینر؛ یکشنبه هشتم سرطان وارد بندر شهید بهشتی چابهار شد.
 
بر این اساس، تاکنون 38 هزار و 500 تن از گندم اهدایی 75 هزار تنی هند به افغانستان از طریق بندر چابهار منتقل گردیده و 36 هزار و 500 تن دیگر آن باقی مانده است.
 ...
آقایی با اشاره به خروج این کالا به صورت حمل یکسره از بندر چابهار به سمت مرز افغانستان، اضافه کرد: دیگر محموله‌های ترانزیتی هند به افغانستان نیز با ترافیک بسیار مطلوب از طریق این بندر بزرگ اقیانوسی وارد و به مقصد ارسال می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: چهار بخش اول از گندم اهدایی دولت هند پس از تخلیه از کشتی در بندر شهید بهشتی چابهار، بارگیری و از طریق مرز میلک - زرنج به افغانستان منتقل شده است.
لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/report/213451/تخلیه-بارگیری-پنجمین-کشتی-حامل-گندم-اهدایی-هند-افغانستان-بندر-چابهار-فیلم

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0