بازتاب نیوز

امریکا و قطر روی سرمایه‌گذاری مشترک در پروژه‌های افغانستان گفتگو کردند

١٤ سرطان ١٣٩٩ خبر تلویزیون یک

زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه امریکا برای صلح افغانستان می‌گوید که در دیدار با مقام‌های کشور قطر در مورد امکان سرمایه‌گذاری مشترک در پروژه‌های افغانستان به هدف تحکیم صلح و رفاه منطقه‌ای گفتگو کرده‌است.

آقای خلیل‌زاد صبح امروز شنبه ۱۴ سرطان در صفحه‌ی تویتر خود نگاشته است که او و آدام بوهلر،مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه بین‌المللی امریکا با مقام‌های بخش سرمایه‌گذاری کشور قطر گفتگو کرده و تاکید کرده است کهبرای تقویت سرمایه‌گذاری در افغانستان با شریکان همفکر، یک ظرفیت واقعی وجود دارد.

نماینده‌ی ویژه امریکا برای صلح افغانستان گفته است که او و هیات همراهش با رهبران طالبان نیز دیدار کرده و روی فرصت‌های توسعه‌ی اقتصادی پس از یک صلح پایدار تاکید کرده‌اند.

آقای خلیل‌زاد نگاشته است: "ما توافق کردیم که برنامه‌های توسعه‌یی برای پشتیبانی از صلح هرگز به این زودی‌ها شروع نمی‌شود، و پیش فرض ما این بود که دو طرف می‌توانند موانع نهایی را از راه گفتگوهای میان افغانان بردارند."

او همچنان گفته است، طالبان می‌دانند که تمام مردم افغانستان باید سازش نمایند تا سرمایه‌گذاری مورد نیاز در آینده افغانستان را ترسیم کنند.

پش از این آقای خلیل‌زاد طی یک "ویدیو کنفرانس" از تاشکند، پایتخت ازبیکستان با رییس جمهور غنی و عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه، روی آغاز گفتگوهای میان افغانان و برنامه‌های زیربنایی در افغانستان گفتگو کرده بود.

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/42440-2020-07-04-05-32-47

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading