بازتاب نیوز

کمیسیون حقوق بشر خواستار ادامه‌ی تحقیق از سوی نهادهای مسؤول در مورد ترور دو کارمندش شد

١٤ سرطان ١٣٩٩ روزنامه صبح کابل

کمیسیون مستقل حقوق بشر، از نهادهای مسؤول، خواسته است تا تحقیق در مورد پرونده‌ی ترور دو نفر از کارمندانش را ادامه دهد.

در اعلامیه‌ای که روز شنبه (۱۴ سرطان)، از سوی کمیسیون مستقل حقوق بشر منتشر شده، آمده است که تاکنون، هیچ گروهی، مسؤولیت حمله بر کارمندان این کمیسیون را به عهده نگرفته است.

بر اساس اعلامیه، کمیسیون مستقل حقوق بشر، همزمان با برگزاری برنامه‌ی یادبود از دو کارمندش، خواستار ادامه‌ی تحقیق نهادهای مسؤول درباره‌ی این پرونده، نهایی‌شدن آن و درمیان‌گذاری نتیجه‌ی آن با این نهاد و خانواده‌ی قربانیان و تأمین عدالت است.

کمیسیون مستقل حقوق بشر، هم‌چنان خواستار پیگیری جدی تمام حملات هدف‌مند بر غیرنظامیان به شمول عالمان دین، کارمندان دادستانی کل، کارمندان رسانه‌ها و شخصیت‌های اجتماعی و فرهنگی، و شناسایی عاملان آن شده است.

این در حالی است که صبح روز شنبه (۷ سرطان)، یک عراده موتر نوع کرولا، در ساحه‌ی پل‌چرخی در مربوطات حوزه‌ی دوازدهم امنیتی کابل، هدف انفجار ماین مقناطیسی قرار گرفت. در این رویداد، فاطمه خلیل و احمدجاوید فولاد، کارمندان کمیسیون مستقل حقوق بشر، جان باختند.

این رویداد، با واکنش تند نهادها و سازمان‌های داخلی و خارجی مواجه شد. نهادها و سازمان‌های داخلی و بین‌المللی، خواهان شناسایی و بازداشت عاملان این رویداد شدند.

لینک اصلی: https://subhekabul.com/خبرها/the-human-rights-commission-called-on-the-authorities-to-continue-investigating-the-assassination-of-its-two-employees/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه صبح کابل

آخرین خبر ها:

Loading