بازتاب نیوز

کارمندان گمرک ولایت هرات خواهان تأمین امنیت شان شدند

١٥ سرطان ١٣٩٩ روزنامه صبح کابل

شماری از کارمندان گمرک هرات، روز شنبه (۱۴ سرطان)، با راه‌اندازی گردهمایی‌ اعتراضی‌ای در داخل محوطه‌ی ساختمان گمرک این ولایت، خواهان تأمین امنیت شان شدند. این افراد، تأکید می‌کنند، تا زمانی که امنیت شان به گونه‌ی درست تأمین نشود، به گمرک اسلام‌قلعه نخواهند رفت.

مصطفی حکیمی، مدیر بررسی و سرپرست فعلی گمرک هرات، می‌گوید که از مدتی به این طرف، تهدیدات امنیتی در مسیر شاهراه هرات-اسلام‌قلعه افزایش یافته و در جریان چند روز گذشته، موتر حامل او مورد حمله‌ی تنفگ‌داران ناشناس قرار گرفته است. به گفته‌ی او، کارمندان گمرک، به همین دلیل نمی‌توانند به سوی کار شان در اسلام‌قلعه بروند.

آقای حکیمی، می‌افزاید که در جریان یک سال گذشته، حدود ۲۰ نفر از کارمندان گمرک، به شمول نیروهای پولیس، کمیشن‌کار و مأمورین دولتی، در این مسیر ربوده و یا کشته شده اند.

از سویی هم، احمد ضیا، مدیر خدمات گمرک هرات، می‌گوید که کارمندان گمرک، حتا در داخل گمرک اسلام‌قلعه مصؤونیت ندارند و بارها مورد هدف قرار گرفته اند.

این در حالی ست که چند روز پیش، در مسیر شاهراه هرات-اسلام‌قلعه، موتر حامل رییس گمرک هرات با ماین کنار جاده‌ای برخورد کرد که در نتیجه‌ی آن، سه نفر از نیروهای امنیتی جان باختند و سه نفر دیگر زخمی شدند.

لینک اصلی: https://subhekabul.com/خبرها/herat-insecurity/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه صبح کابل

آخرین خبر ها:

Loading