بازتاب نیوز

اتحادیه اروپا مجوز استفاده از داروی دمدسیویر را برای مبتلایان به کووید19 صادر کرد

١٤ سرطان ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

اتحادیه اروپا مجوز استفاده از داروی دمدسیویر را برای مبتلایان به کووید19 صادر کرد
کمیشنر بخش صحت کمیسیون اتحادیه اروپا گفته است که مجوز استفاده از داروی ضد ویروسی رمدسیویر را برای کمک به درمان بیماران مبتلا به کرونا جدید صادر شده است.
 
خبرگزاری صدای افغان(آوا):  کمیشنر صحی اتحادیه اروپا گفته است که صدور مجوز استفاده از داروی رمدسیویر گام مهمی در راستای مبارزه با کرونا است. پیش از این امریکا مجوز استفاده از این دارو را صادر کرده بود.
 
در دو مطالعه انجام گرفته در امریکا مشخص شد داروی رمدسیویر می‌تواند مدت زمانی را که لازم است بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در شفاخانه بستری باشد کاهش دهد.
 
مطالعه‌ای که در ماه آپریل انجام شده است، نشان می‌دهد بیماران مبتلا به ویروس جدید کرونا که تحت درمان با داروی ضد ویروسی رمدسیور قرار گرفته‌اند در ۱۱ روز بهبود یافته‌اند. یعنی طول درمان با استفاده این دارو به طور میانگین چهار روز کمتر شده است.
 
با این حال این داروی تنها روی بیماران با کووید-۱۹ شدید جواب داده است و روی بیمارانی که مبتلا به بیماری خفیف تا متوسط بودند تاثیری نداشت و مدت درمان پنج روز ثابت بود.
 
رمدسیویر اصلا به عنوان درمانی برای ویروس ابولا ساخته شد. این یک داروی ضدویروسی است و به آنزیم‌هایی که ویروس برای تکثیر در درون سلول‌های ما به آن نیاز دارد، حمله می‌کند.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/213692/اتحادیه-اروپا-مجوز-استفاده-داروی-دمدسیویر-مبتلایان-کووید19-صادر

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading