بازتاب نیوز

کابلوف: سازمان CIA در قاچاق مواد مخدر در افغانستان دست دارد

١٥ سرطان ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

کابلوف: سازمان CIA در قاچاق مواد مخدر در افغانستان دست دارد
نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان گفته است که سازمان استخبارات امریکا، در قاچاق مواد مخدر در افغانستان دست دارد. او گفته است که هواپیماهایی از پایگاه نظامیان امریکایی در قندهار و بگرام بدون هیچ بازرسی به نقاط دیگر جهان پرواز دارند.
 
خبرگزاری صدای افغان(آوا)-کابل: ضمیر کابلوف نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان در واکنش به گزارش نیویورک تایمز در مورد تبانی روسیه با طالبان در مورد کشتن نظامیان امریکایی گفته است که استخبارات امریکا که روسیه را متهم می‌کند، خودش در قاچاق مواد مخدر دست دارد.
 
خبرگزاری تاس به نقل از کابلوف نوشته که رشوه‌های بی‌شماری در خصوص پروژه‌هایی که امریکایی‌ها در افغانستان اجرا کردند، مطرح هستند. همچنین عناصر سازمان استخبارات امریکا (CIA) که به ما اتهام می زنند، خودشان در قاچاق مواد مخدر دست دارند.
 
او گفته است که هواپیماهای امریکایی از قندهار و بگرام بدون هیچ بازرسی به مناطقی در آلمان و رومانی پرواز می کنند، این یک نوع تجارت است.
 
تاس نوشته که دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا چندین بار این اتهام را رد کرده و گفته است که هیچ گزارشی از دخالت روسیه برای کشتن نیروهای آمریکایی در افغانستان وجود ندارد.
 
به نوشته تاس، دادگاه عالی روسیه طالبان را در سال 2003 در لیست گروه های تروریستی قرار داده و هرگونه همکاری با این گروه را ممنوع کرده است.
 
این در حالیست که حدود ده روز قبل روزنامه نیویورک تایمز نوشت که افسران یکی از ادارات ستاد ارتش روسیه (موسوم به بخش گرو GRU) در معامله ای با طالبان در گذشته به آنها وعده داده بود که در برابر هر نظامی امریکایی که در افغانستان به قتل برسانند، به آنان پاداش نقدی داده خواهد شد.
 
وزارت دفاع امریکا (پنتاگون)‌ می‌گوید طی سال ۲۰۱۹ میلادی ۲۲ نظامی امریکایی در افغانستان کشته شدند. منابع نیویورک تایمز مدعی هستند که کشته شدن حداقل یک نظامی امریکایی نتیجه توافق سری طالبان و روسیه بوده است.
 
دولت روسیه این ادعاهای روزنامه نیویورک تایمز را رد کرده و دونالد ترامپ نیز این گزارش نیویورک‌تایمز را خبر "جعلی"خوانده است.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/213731/کابلوف-سازمان-cia-قاچاق-مواد-مخدر-افغانستان-دست

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading