بازتاب نیوز

پیکر محمد یوسف غضنفر در صحن روضه شریف به خاک سپرده شد

١٥ سرطان ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

پیکر محمد یوسف غضنفر در صحن روضه شریف به خاک سپرده شد
به دستور ریاست جمهوری، جنازه مرحوم محمد یوسف غضنفر با حضور رجال برجسته سیاسی، والیان ولایات، وکلا و شخصیت های حقیقی و حقوقی در صحن روضه شریف در مرکز شهر مزارشریف به خاک سپرده شد.

خبرگزاری صدای افغان(آوا) - بلخ: الحاج محمد یوسف غضنفر؛ نماینده فوق العاده رئیس جمهور در امور توسعه اقتصادی، تجارتی و کاهش فقر در حکومت افغانستان که دو روز قبل در کشور ترکیه فوت کرده بود، روز شنبه (۱۴- سرطان) در ولایت بلخ در روضه مبارک در مزارشریف به خاک سپرده شد.

محمد اسحاق رهگذر؛ والی ولایت بلخ با حضور در مراسم خاک سپاری مرحوم غضنفر، ضمن خیر مقدم به رجال برجسته کشور، والیان ولایات، وکلا و شخصیت های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی از کابل و سایر ولایات، گفت: "بدون شک همه ما ایمان کامل داریم که همه انسان ها از شربت موت می نوشند و به بیت ابدی خود سفر می کنند."

والی بلخ افزود: "مردم افغانستان در حالی از فقر، جنگ و ناامنی رنج می برند، که یک بلای طبیعی دیگر به اسم کرونا دامن گیر تمام ملت ها شده است."

داکتر محمد افضل حدید ریس شورای ولایتی ولایت بلخ نیز در این مراسم گفت: محمد یوسف غضنفر یک تاجر ملی و بین المللی بود  و در عرصه سیاست، اشک های امید و خوشحالی را برای مردم بلخ به ارمغان آورده بود.

ریس شورای ولایتی ولایت بلخ، آقای غضنفر را یک شخصیت بزرگ و ملی خوانده و علاوه کرد: ضایعه درگذشت چنین افرادی، بار سنگینی از غم و اندوه را برای شانه های مردم خود گذاشته و نبود ایشان برای همه مردم افغانستان احساس می شود.

حاجی خیر الدین مایل؛ تاجر ملی کشور گفت: مردم افغانستان امروز شاهد خاکسپاری شخصیتی که نماینده خاص سکتور خصوصی و تجار در کشور بود، می باشیم.

به گفته وی، حضور آقای غضنفر در کنار ریس جمهور، برای تجار و بخش خصوصی کشور نوید بخش بود، که تغییرات، بازسازی و پیشرفت هایی را در عرصه تجارت افغانستان بوجود بیاورد.

محمد یوسف غضنفر تاجر ملی و بین المللی کشور، موسس و بنیان گزار شرکت های خصوصی غضنفر گروپ در افغانستان و خارج از کشور بود.

همچنین مرحوم غضنفر نماینده فوق العاده رئیس جمهور در امور توسعه اقتصادی، تجارتی و کاهش فقر در حکومت فعلی افغانستان بود.

مرحوم مغفور الحاج محمد یوسف غضنفر به دستور ریاست جمهوری در دروازه جنوبی صحن روضه شریف زیارت منتسب به حضرت علی(ع) به خاک سپرده شد.  

مراسم تشییع و تدفین محمد یوسف غضنفر در مرکز شهر مزار شریف با حضور والیان، وکلا و رجال برجسته سیاسی، فرهنگی، دینی، اجتماعی و شخصیت های حقیقی و حقوقی با تدابیر شدید امنیتی برگزار شد.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/213716/پیکر-محمد-یوسف-غضنفر-صحن-روضه-شریف-خاک-سپرده

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading