بازتاب نیوز

والی هرات: می خواهم صدای ملتی باشم که سال‎هاست مورد ظلم قرار می گیرد

١٥ سرطان ١٣٩٩ صدای افغان - آوا

والی هرات: می خواهم صدای ملتی باشم که سال‎هاست مورد ظلم قرار می گیرد
والی هرات می گوید که می‌خواهم صدای ملتی باشم که سال‌هاست مورد ظلم و ستم قرار می گیرند و دارایی های شان غارت می شوند. او گفته در امر مبارزه با فساد تحت تاثیر هیچ فشاری قرار نخواهد گرفت.
 
خبرگزاری صدای افغان(آوا)-هرات: عبدالوحید قتالی والی هرات، والی هرات در جمع خبرنگاران و فعالین مدنی این ولایت گفت که یکایک افراد فاسد، باید به قانون سپرده شوند.
 
او در این نشست بیان کرد که حمایت از مافیا در هرات به پایان رسیده و ریشه افراد آلوده به فساد کنده خواهد شد.
 
قتالی همچنین افزود که مبتنی بر هدایت مقام عالی ریاست جمهوری، با تمام توان با فساد مبارزه می کنیم و زیر تاثیر هیچ فشاری قرار نمی گیریم. به گفته او، تنها امسال بیش از ۱،۵۰۰ محموله بدون پرداخت محصول گمرکی وارد هرات شده است. با این حال، والی هرات تأکید کرد که او در برابر باندهای مافیایی مقاومت می‌کند.
 
هفته گذشته به دستور والی هرات ده‌ها موتر باربری مشکوک به فرار مالیاتی از مسیر شاهراه هرات‌اسلام قلعه به ساختمان پیشین گمرک در داخل شهر هرات برای تفتیش منتقل شدند. هم اکنون بررسی این موترها جریان دارد.
 
والی هرات همچنین گفت که ۹۰ درصد کالاهای تجاری را باندهای مافیایی از گمرک اسلام قلعه انتقال می‌دهند. او تأکید کرد که حلقه فساد در گمرک باید تنگ‌تر شود: "ده فیصد تاجران که خودشان حضور دارند بارشان می‌آید و ۹۰ درصد دیگر به اختیار مافیا قرار داده می‌شود و از هر محموله ۳ میلیونی تنها ۵۰ هزار افغانی تحویل می‌شود. تمام بار تغییر جنس داده می‌شود."

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/213795/والی-هرات-می-خواهم-صدای-ملتی-باشم-سال-هاست-مورد-ظلم-قرار-گیرد

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading