بازتاب نیوز

اسرائیل مواضع حماس را مورد حمله قرار داد

١٦ سرطان ١٣٩٩ دويچه وله

اسرائیل در واکنش به حملات راکتی از نوار غزه، مواضع حزب تندرو اسلامی حماس را مورد حمله قرار داده است. به گفته منابع اردوی اسرائیل، در این حملات هوایی مواضع زیرزمینی سازمان حماس بمباران شده است.

به گزارش نظامیان اسرائیل، ساعاتی قبل از این حملات، اسرائیل از نوار غزه مورد حملات راکتی قرار گرفت. به گفته اردوی اسرائیل، یکی از این راکت ها در هوا خنثی شده است؛ اما به گزارش رسانه ها دو راکت دیگر در مناطق غیر مسکونی اصابت کرده اند. تا حالا مسئولیت این حملات را هیچکسی به عهده نگرفته است. همچنان دو جانب از تلفات احتمالی نیز گزارشی ارائه نکرده اند.

«اعلام جنگ علیه مردم ما»

گروه حماس که نوار غزه را تحت کنترول دارد، در پایان ماه جون از الحاق بخشی از مناطق تحت اشغال اسرائیل که در طرح پیشنهادی رئیس جمهور ترامپ درج شده است، هشدار داد. حماس تأکید کرده است که الحاق این مناطق به اسرائیل از نظر این سازمان مترادف به «‌اعلام جنگ علیه مردم ما» می باشد. یک روز پس از این اظهارات حماس، دو راکت به سمت اسرائیل شلیک شد. اسرائیل در واکنش به این حملات راکتی، مواضع حماس در مناطق فلسطینی را مورد حملات هوایی قرار داد.

طرح دونالد ترامپ در واقع چراغ سبزی به اسرائیل برای الحاق حدود ۳۰ درصد از مناطقی در کرانه غربی رود اردن است که از ۱۹۶۷ به این در اشغال اسرائیل قرار دارد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل تأکید کرده است که در این ارتباط حاضر به هیچ نوع سازش نمی باشد. 

nf/af (afp, rtr)  

 

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/اسرائیل-مواضع-حماس-را-مورد-حمله-قرار-داد/a-54064593?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading