بازتاب نیوز

قرضه ۷۵ میلیون یورویی بانک اتحادیه اروپا به شرکتی که در تلاش ساخت واکسین کروناس

١٦ سرطان ١٣٩٩ دويچه وله

شرکت داروسازی کیورواک (CureVac) آلمان از سوی بانک سرمایه گذاری اروپا (EIB) وام ۷۵ میلیون یورویی به دست می آورد، تا برنامه تولید واکسین کرونا را به پیش ببرد.

بانک سرمایه گذاری اروپا روز دوشنبه اعلام کرد که این پول همچنین می تواند ظرفیت تولید این شرکت را گسترش دهد. بنا براین، این قرضه در سه قسمت ۲۵ میلیون یورویی «بعد از رسیدن به مراحل از پیش تعیین شده» پرداخت می شود.

کمیسیون اتحادیه اروپا در اواسط ماه مارچ «تا ۸۰ میلیون یورو» قرضه از سوی بانک سرمایه گذاری اروپا به شرکت دواسازی کیورواک را وعده داده بود.

 در اواسط ماه جون مقامات نظارتی آلمان به این شرکت بیوتکنولوژی در توبینگن جواز دادند تا آزمایش کلینیکی یک واکسین احتمالی کرونا بر انسان ها را شروع کند.

مرتبط: شروع آزمایش انسانی دومین واکسین احتمالی کرونا در آلمان

حکومت آلمان پیش از این اعلام کرده بود که با پرداخت ۳۰۰ میلیون یورو در شرکت کیورواک سهیم می شود.

مرتبط: سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی آلمان در شرکتی که در تلاش تولید واکسین کروناست

پیش از این در ماه جون بانک سرمایه گذاری اروپا به شرکت «بیو ان تیک» یک قرضه بیش از ۱۰۰ میلیون یورویی داده بود تا کارهایش در زمینه توسعه یک واکسین کرونا را به پیش ببرد. بانک سرمایه گذاری اروپا گفته است که تا کنون ۱۳ شرکت را با مجموع ۳۱۶ میلیون یورور از صندوق اتحادیه اروپا علیه بیماری های عفونی (IDFF)، برای توسعه دارو و واکسین حمایت کرده است.

(pa/af (AFP

ویدیو را ببینید 01:56 به اشتراک گذاری به این زودی ها دارو یا واکسینی برای کرونا وجود نخواهد داشت

فرستادن Facebook Twitter google+ Whatsapp Tumblr Digg stumble reddit Newsvine

لینک کوتاه https://p.dw.com/p/3ZnvS

فعلا دارو و درمانی برای کرونا وجود ندارد؛ پس مواظب خودتان باشید

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/قرضه-۷۵-میلیون-یورویی-بانک-اتحادیه-اروپا-به-شرکتی-که-در-تلاش-ساخت-واکسین-کروناس/a-54067453?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading