بازتاب نیوز

آغاز بخش چهارم پروژه های انکشافی با “اثر های بلند اجتماعی” در کشور

١٧ سرطان ١٣٩٩ روزنامه اقتصادی وادصم

قرار است مرحله چهارم پروژه های انکشافی با “تاثیرات بلند اجتماعی” به ارزش ۸۰ میلیون دالر در کشور آغاز شوند، این پروژه ها به کمک کشور هند عملی می‌شوند.

 پروژه های توسعه‌یی با تأثیرات بلند اجتماعی پانزده سال پیش به کمک مالی هندوستان آغاز گردیده اند و تا کنون در چهارچوب این پروژه ها ۵۸۷ پروژه در ولایات مختلف کشور عملی شده اند که از این جمله تا کنون کار ۴۲۷ پروژه به ارزش ۹۰ میلیون دالر تکمیل و به بهره برداری سپرده شده اند.

 مصطفی مستور، وزیر اقتصاد کشور میگوید که قرار است دور چهارم پروژه های توسعه‌یی با “اثر های بلند اجتماعی” در کشور آغاز شوند. کشور هند در سه مرحلهٔ از این پروژه ها ۱۲۰ میلیون دالر به افغانستان کمک کرده است و مرحله چهارم آن ۸۰ میلیون دالر هزینه خواهد داشت.

 وی علاوه نمود که یکی از شرایط آغاز مرحلهٔ چهارم، بسته شدن مرحله اول و دوم بود که انشاالله تا چند روز دیگر بسته خواهند شد.

 وینی کمار، سفیر هند در افغانستان در نشست راه اندازی پنج پروژه توسعه‌یی در بخش های آموزش و پرورش و تحصیلات عالی گفت که این پروژه های را که ما عملی می‌کنیم به اقتصاد محلی و ظرفیت سازی در بخش های مختلف کمک میکند. ما به ادامه این کمک های توسعه‌یی متعهد میمانیم و ما در هفته آینده توافقنامه های بیشتری را به شمول شماری از پروژه های بزرگ که میان دولت های دو کشور نهایی شده اند، امضاء خواهیم کرد.

 کشور هند در دو دهه اخیر نزدیک به سه میلیارد دالر به افغانستان کمک کرده است. کمک های این کشور در مرحلهٔ چهارم پروژه های توسعه‌یی با اثر های بلند اجتماعی تا پایان سال ۲۰۲۱ ادامه خواهند یافت.

لینک اصلی: https://dari.wadsam.com/aaghaaz-bakhsh-chharum-prozha-hai-inkeshaafi-dar-keshwar-343/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اقتصادی وادصم

آخرین خبر ها:

Loading