بازتاب نیوز

هیواد: نشست اجماع بین المللی برای صلح افغانستان، ۱۹ سرطان، تدویر میگردد

١٧ سرطان ١٣٩٩ مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت

کابل، افغانستان:نشست اجماع منطقه‌یی برای صلح افغانستان، با اشتراک نمایندگان حدود ۲۰ کشور منطقه، شرکای استراتیژیک افغانستان و سازمان ملل متحد، به روز دوشنبه، ۱۶ سرطان تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، از طریق ویدیو کانفرانس در ارگ ریاست جمهوری، برگزار گردید. اشتراک کنندگان این اجماع، ضمن حمایت از موقف دولت افغانستان در پروسه صلح، از طالبان خواستند خشونت ها را کاهش داده، برای آغاز مذاکرات صلح با دولت جمهوری اسلامی افغانستان، به زودی اقدام نمایند.
گران هیواد، سخنگوی وزارت امور خارجه کشور، که روز سه شنبه ۱۷ سرطان ۱۳۹۹، در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت اداره ارتباطات عامه و استراتیژیک ریاست جمهوری، از نتایج این نشست به رسانه ها معلومات میداد، اعلان نمود، اشتراک کنندگان نشست مذکور حمایت شان را از دست آوردهای ۱۹ ساله افغانستان تجدید کرده و بر حفظ آن تأکید نمودند.
گران هیواد، همچنان از برگزاری کنفرانس ویدیویی امروزی سه جانبه میان معینان وزارت خارجه جمهوری خلق چین، جمهوری اسلامی پاکستان و جمهوری اسلامی افغانستان سخن زد. در این کنفرانس ویدیویی، کشورهای چین و پاکستان برکاهش خشونت ها و آغاز مذاکرات بین دولت جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان تأکید نمودند. آنها، حمایت شان را از روند صلح به رهبری ومالکیت افغان ها اعلام کردند.

به گفته ی هیواد، قرار است نشست اجماع بین المللی برای صلح افغانستان، به روز پنجشنبه ۱۹ سرطان ۱۳۹۹، از طریق ویدیو کنفرانس، برگزار گردد. در این نشست، سازمان های بین المللی و کشورهای بزرگ جهان به شمول ایالات متحده امریکا اشتراک خواهند داشت. کاهش چشمگیر خشونت‌ها، تبادله زندانیان، آغاز عاجل مذاکرات صلح، تأمین آتش بس بشردوستانه و مبارزه با ویروس کرونا، از موضوعات مهم نشست اجماع جهانی برای صلح افغانستان، خواهند بود.
###

لینک اصلی: http://www.gmic.gov.af/dari/press-releases2/4208--19-

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت

آخرین خبر ها:

Loading