بازتاب نیوز

زندگی و مرگ در آغوش هم؛ پیرترین دوگانگی بهم‌چسپیده درگذشتند | عکس

١٨ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری افق

پیرترین دوگانگی‌های به هم چسبیده در جهان در اوهایو امریکا درگذشتند.

رونی و دونی گیلون روز گذشته در سن ۶۸ سالگی در زادگاهشان شهر دیتون ایالت اوهایو از دنیا رفتند.

این دو برادر ۲۸ اکتبر ۱۹۵۱ به دنیا آمدند. یلین و وسلی گیلون، پدر و مادر این دوگانگی‌های بهم چسبیده انتظار دوگانگی را نداشتند چه برسد به از نوع بهم چسبیده. این دو کاملاً سالم بدنیا آمده و وزن طبیعی داشتند اما دو سال اول زندگی خود را در بیمارستان گذراندند و پزشکان قصد داشتند راهی ایمن برای جدا کردن آن ها از هم بیابند. وقتی که پزشکان اعلام کردند هیچ تضمینی وجود ندارد که هر دو پسر بعد از جراحی جداسازی زنده بمانند، وسلی و ایلین از انجام این جراحی روی فرزندانشان منصرف شدند.

۶۸ سال رونی و دونی چهره به چهره با هم زندگی کردند. آنها از ناحیه شکم به هم چسبیده بودند و بخش هایی از اعضای بدنشان مشترک بود. هر یک با قلب و معده جداگانه بدنیا آمدند و دست و پای خود را داشتند. آنها جناغ سینه تا کشاله ران به هم متصل بوده و سیستم گوارشی تحتانی مشترکی داشتند.

این دو برادر هرگز ازدواج نکردند. دونی بشتر آشپزی می کرد و ظرف و لباس ها را می شست و رونی هم حمام و تشناب‌ها  را می شست و عمدتا گفتگوها را او انجام می داد.

برای برادران گیلون بدترین اتفاق در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ رخ داد. رونی در نتیجه عفونت ویروسی دچار لختگی خون در ریه هایش شد. دونی نیز مدتی بعد مبتلا شده و دو برادر به شدت ضعیف شدند.همچنین بیماری آرتروز نیز باعث شده بود که این دو برادر نتوانند از پس کارهای خود در خانه بربیایند.


لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/153970

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading