بازتاب نیوز

آغاز تعیینات معاونین زن در ولایات؛ رابعه استانکزی به حیث معاون ولایت لوگر تعیین شد

١٩ سرطان ١٣٩٩ خبرنامه

پس از فیصله کابینه مبنی بر تعیینات معاونین زن در ولایت ها اداره مستقل ارگان های محلی اعلام کرده است که رابعه استانکزی به حیث معاون ولایت لوگر تعیین شده است.

اداره مستقل ارگان های محلی امروز پنجشنبه (۱۹سرطان) گفته است که بر اساس وعده رییس جمهور در سفرش به ولایت لوگر براساس یک حکم رابعه استانکزی بر اساس پیشنهاد این اداره به عنوان معاون والی لوگر تعیین شده است.

این درحالی است که رییس جمهورغنی در سفرش به ولایت لوگر به تاریخ ۱۰ سرطان ماه جاری گفته بود تا ده روز آینده یک زن به حیث معاون والی ولایت لوگر تعیین می شود.

پیش از این صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست جمهوری نیز در نشست خبری گفته بود بر اساس پیشنهاد وزارت امور زنان و تایید کابینه‌ در هر یک از تمامی ۳۴ ولایت  یک زن به‌عنوان معاون والی تعیین خواهند شد.

صدیقی افزوده بود که کابینه به اداره‌ مستقل ارگان‌های محلی هدایت داده است که در راستای ایجاد این بست‌ها هرچه زودتر اقدام کند.

تعیین معاونین زن در ولایت ها

پس از تایید طرح وزارت امور زنان از سوی کابینه مسوولان در وزارت امور زنان به رسانه ها گفته بود که برای هر ولایت دو معاون گماشته می‌شود که یکی از ان تنها برای زنان اختصاص یافته و هیچ مردی نمی‌تواند بجای آنان گماشته شود.

رویا دادرس سخنگوی وزارت زنان تاکید کرده بود که در بست معاونت مختص زنان تنها زنان می‌توانند که با هم رقابت کنند و در این طرح موضوع سرپرستی معاون زن در نبود والی هم شامل است.

‏از سوی هم امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری در توییتی گفته بود که ایجاد معاونت ویژۀ زنان در هر ولایت، بخشی از اصلاحات ساختاری حکومت برای توان‌مندسازی بیشتر زنان است و در صورتی‌که نیاز باشد، یک زن به عنوان والی نیز تعیین خواهد شد که این برنامه از سوی حکومت اعمال می‌شود.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2020/07/09/آغاز-تعیینات-معاونین-زن-در-ولایات؛-راب/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading