بازتاب نیوز

کانادا و استرالیا: خشونت‌های جاری از سوی طالبان قابل پذیرش نیست

١٩ سرطان ١٣٩٩ جمهور نیوز

کانادا و استرالیا: خشونت‌های جاری از سوی طالبان قابل پذیرش نیست
سفیران کانادا و استرالیا در کابل گفته‌اند که خشونت‌های جاری از سوی طالبان در افغانستان قابل پذیرش نیست و طالبان باید به این خشونت‌ها کاهش دهند.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ این سفیران در یک اعلامیه‌ای مشترک گفته اند، جای تاسف است که طالبان به حملات شان علیه نیروهای امنیتی افغانستان ادامه می‌دهند و سربازانی را می‌کشند که برای تامین امنیت هموطنان خود مصروف انجام وظیفه‌اند.

در اعلامیه تاکید شده که افزایش حملات طالبان قابل نگرانی جدی است و کشورهای دیگر نیز باید از این موقف استرالیا و کانادا حمایت کنند.

این سفیران افزوده اند، طالبان به حملات شان افزایش داده اند، به فعالان حقوق بشری و بر علمای دینی حمله می‌کنند و آنان به سطح خشونت‌های خود در مجموع افزوده اند.

آنان گفته اند، جای تعجب است که با وجود تلاش‌های جامعه جهانی برای تامین صلح در افغانستان، طالبان به جنگ ادامه داده و به صدای افغانستان برای قطع جنگ هم گوش نمی‌دهند.

دو سفیر تاکید ورزیده‌اند که افغان‌ها به صلح نیاز دارند، جنگ باید متوقف شود، مذاکرات بین‌الافغانی باید آغاز شود و فرصت به وجود آمده کنونی نباید با افزایش خشونت‌ها ضایع گردد.

این در حالی است که پیش از این رییس جمهور غنی نیز هشدار داده که افزایش خشونت‌ها از سوی طالبان روند صلح را آسیب می‌رساند و به گفته او، اگر طالبان نیت صلح دارند باید خشونت در برابر مردم افغانستان را کاهش دهند.

خبرگزاری جمهور- کابل
 

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/129355/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading