بازتاب نیوز

رشد اقتصادی افغانستان در سال روان سه درصد کاهش خواهد یافت

١٩ سرطان ١٣٩٩ روزنامه اقتصادی وادصم

وزارت اقتصاد از کاهش سه درصدی رشد اقتصادی و نیز افزایش هفت درصدی فقر در سال جاری در افغانستان خبر میدهد.

 مصطفی مستور، وزیر اقتصاد افغانستان میگوید که با در نظرداشت گسترش ویروس کرونا، رشد اقتصادی کشور در سال جاری سه درصد کاهش و میزان فقر هفت درصد افزایش خواهد یافت.

 در خبرنامه‌ای وزارت اقتصاد که شب گذشته ۱۸ سرطان به نشر رسید آمده است که وزیر اقتصاد این مطلب را در نشست ویدیویی “حمایت از احیا مجدد سکتور خصوصی در آسیای مرکزی پس از کووید-۱۹ با تمرکز افغانستان” مطرح کرده است.

 آقای مستور در این نشست بیان نمود که با در نظر داشت شیوع ویروس کرونا، رشد اقتصادی ما در سال روان کاهش سه درصدی را نسبت به سال گذشته خواهد داشت و همچنان میزان فقر از ۵۴٫۵ درصد به ۶۱٫۵ درصد بلند خواهد رفت.

 به گفته وزیر اقتصاد، این وزارت در همکاری با سایر ادارات ذیربط یک بسته را که متمرکز به حمایت از پیشه‌‌‌وران، تشبثات کوچک و متوسط در بخش های مالیات، فیس شاروالی ها، قرضه های سهل، برق و کرایه‌ی جایداد ها میباشد، تهیه نموده و برای تصویب به شورای عالی اقتصادی و کابینه‌ی حکومت فرستاده است.

 وی علاوه نمود که حکومت افغانستان در کنار حمایت مالی از سکتور صحت و مصئونیت اجتماعی به سکتور خصوصی که در ‌دوره‌ی گسترش ویروس کرونا آسیب دیده اند، نیز توجه خواهد کرد.

منبع عکس:بی بی سی

لینک اصلی: https://dari.wadsam.com/rusht-eqtesaadi-afghanistan-dar-saal-rawaan-343/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اقتصادی وادصم

آخرین خبر ها:

Loading