بازتاب نیوز

بانک جهانی ۲۰۰ میلیون دالر دیگر افغانستان کمک می‌کند

٢٠ سرطان ١٣٩٩ صدای آمریکا

بانک جهانی کمک "بلاعویض" ۲۰۰ میلیون دالری را به هدف حمایت از مردم آسیب پذیر از کروناویروس و تقویت سکتور خصوصی در افغانستان تصویب کرد.

به گفته این بانک، قرار است این بسته کمک مالی جهت مقابله با اثرات منفی اقتصادی و اجتماعی بحران کووید۱۹ در افغانستان، تامین تسهیلات اولیه برای شهروندان این کشور و حمایت از سکتور خصوصی به مصرف برسد.

بانک جهانی روز پنجشنبه نهم جولای (۱۹ سرطان) در خبرنامه‌ای گفته است که از میان ۲۰۰ میلیون دالر، ۱۰۰ میلیون آن از سوی اداره انکشاف بین‌المللی و ۱۰۰ میلیون دالر آن توسط صندوق انکشافی افغانستان پرداخته می‌شود.

این بانک ابراز امیدواری کرده است که دولت افغانستان اقدامات اساسی را به هدف تقویت پالیسی‌ها در راستای تسریع بهبود اوضاع اقتصادی، اجتماعی و تقویت زیربناهای اساسی، از جمله تامین انرژی برق، دسترسی به آب آشامیدنی، و خدمات مخابراتی در این کشور روی دست گیرد.

هینری کرالی، مسوول بخش بانک جهانی در افغانستان گفت: "در حالی‌که بحران شیوع ویروس کوید۱۹ سبب کاهش رشد اقتصادی و عواید ملی افغانستان گردیده است این پروگرام منابع مالی را به منظور مدیریت اثرات ناگوار این ویروس برای افغانستان فراهم می کند."

او گفته که امیدوار است این با این بسته کمک مالی، تاثیرات منفی کروناویروس بر زندگی خانواده‌های آسیب‌پذیر رفع گردد و "بنیادهای اساسی برای تسریع رشد اقتصادی در افغانستان گذاشته شوند."

به گفته وی بانک جهانی متعهد است تا در شرایط دشوار کنونی، در کنار مردم این کشور باقی بماند.

بانک جهانی تاکید کرده است که کروناویروس تاثیرات فوق‌العادۀ منفی بر سکتورهای مختلف به شمول صحی، اقتصادی و اجتماعی گذاشته و همچنان باعث کاهش رشد اقتصادی و عواید ملی در این کشور شده است.

در دو ماه گذشته این دومین بسته کمک مالی بانک جهانی به افغانستان است که به هدف مبارزه با کروناویروس صورت می‌گیرد.

این بانک در (۱۹ ماه ثور) سال جاری از تصویب کمک ۴۰۰ میلیون دالری به افغانستان خبر داده بود که در بخش مبارزه با کرونا و تقویت سکتور خصوصی در این کشور به مصرف خواهد رسید.

این در حالی است که شمار واقعات مثبت کروناویروس در این کشور به ۳۳ هزار و ۹۰۸ مورد رسیده است که از این میان، ۹۵۷ در اثر این ویروس درگذشته اند.

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/word-bank-200-million-dollar-for-Afghanistan-to-protect-people-support-businesses-amid-covid19/5497264.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading