بازتاب نیوز

درگیری در دایکندی و وارد شدن تلفات بر طالبان و نظامیان افغان

٢٢ سرطان ١٣٩٩ صدای آمریکا

مقام‌های امنیتی ولایت دایکندی می‌گویند که دیشب ده‌ها جنگجوی طالبان بر چندین پوسته امنیتی در ولسوالی پاتوی این ولایت حمله کرده اند که در نتیجه آن، به دو طرف تلفات وارد شده است.

نقیب‌الله مالستانی، آمر امنیت فرماندهی پولیس دایکندی روز یکشنبه ۱۲ جولای (۲۲ سرطان) به صدای امریکا گفت گه در این درگیری‌ها که چندین ساعت ادامه داشت، ۱۲ جنگجوی طالبان و چهار سرباز پولیس کشته شده اند.

آقای مالستانی افزود که در این درگیری‌ها یک سرباز پولیس زخم برداشته است.

به گفته وی جنگجویان طالبان نیمه‌های شب گذشته بر پوسته‌های امنیتی در ساحات تمزان این حمله کرده که پس چهار ساعت درگیری و پس از رسیدن کمک هوایی، آنان ساحات این ولسوالی عقب زده شده اند.

او همچنان گفت که در حال حاضر وضعیت در این ولسوالی به حالت عادی برگشته است.

در این حال، رحمان بلوچ، عضو شورای ولایتی دایکندی به صدای امریکا گفت که در روزهای اخیر تحرکات طالبان در ولسوالی‌های کجران، پاتو و ناومیش این ولایت افزایش یافته است.

آقای بلوچ افزود: "هرچند در یک ماه اخیر در ولسوالی پاتو، کجران و ناومیش دایکندی خیزیش مردمی برعلیه طالبان ایجاد شده اردوی منطقه‌ای هم فعال شده؛ اما ناهماهنگی میان این نیروها وجود دارد که دلیل افزایش حملات طالبان است".

ولسوالی پاتوی دایکندی در حدود ۲۰ کیلومتری مرکز شهر نیلی موقعیت دارد که به گفته مقامات این ولسوالی از چندین هفته به این‌سو، دست خوش ناآرامی‌ها است.

طالبان تا اکنون در این مورد چیزی نگفته اند.

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/four-afghan-police-and-12-Taliban-were-killed-in-daykondi-province/5499491.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading