بازتاب نیوز

طالبان شماری از نیروهای امنیتی را در شاهراه بغلان-سمنگان محاصره کرده‌اند

٢٢ سرطان ١٣٩٩ سلام وطندار

منابع امنیتی در ولایت بغلان می‌گویند، شاهراه بغلان-سمنگان هنوز هم به روی رفت‌وآمد بسته است و گروه طالبان در بخش‌های چشمۀ‌شیر و باغ‌شمال در حومۀ شهر پلخمری ایست بازرسی ایجاد کرده‌اند.

این منابع امنیتی که نخواستند هویت‌شان فاش شود به سلام‌وطندار می‌گویند، شماری از نیروهای امنیتی و فرماندهان‌شان در این شاهراه در محاصرۀ طالبان قرار دارند.

به گفتۀ این منابع، طالبان بخش‌های از این شاهراه را با انفجار ماین نیز تخریب کرده‌اند.

در نتیجۀ بسته‌شدن شاهراه بغلان-سمنگان از روز گذشته تاکنون ده‌ها موتر مسافربری و باربری در دو سوی این شاهراه متوقف شده‌اند.

به نقل از این منابع، تاکنون عملیات نیروهای دولتی برای بازکردن این شاهراه بی‌نتیجه مانده است.

اما شریف‌الله خوستی، فرمانده قطعۀ خاص پولیس در ولایت بغلان می‌گوید، عملیات نیروهای دولتی برای بازکردن شاهراه بغلان-سمنگان جریان دارد.

به گفتۀ او، نیروهای ویژۀ پولیس از ولایت‌های بلخ و سمنگان نیز برای بازکردن این شاهراه آمده‌اند، اما به دلیل این‌ که طالبان در خانه‌های غیرنظامیان جابه‌جا شده‌اند، این عملیات به کندی پیش می‌رود.

آقای خوستی می‌افزاید که به زودی نیروهای امنیتی با پشتی‌بانی نیروهای هوایی عملیاتی را برای سرکوب طالبان در این شاهراه نیز راه‌اندازی خواهند کرد.

شماری از باشنده‌گان دو سوی شاهراه بغلان-سمنگان می‌گویند، به دلیل این درگیری‌ها تاکنون بیش از 100 خانواده خانه‌های‌ خود را ترک کرده و به شهر پلخمری آواره شده‌اند.

گفتنی‌ست که گروه طالبان از یک هفته به این‌سو حملات سنگینی را در شاهراه بغلان-سمنگان در حومه‌های شهر پلخمری آغاز کرده‌اند و با نیروی های امنیتی می‌جنگند.

تاکنون در نتیجۀ این حملات و انفجار ماین‌های کنار جاده‌یی در این شاهراه 7 نیروی دولتی جان باخته‌اند و بیش از 10 نیروی دیگر زخمی شده‌اند.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=56001

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading