بازتاب نیوز

صدیقی: افزایش خشونت‌های اخیر گروه طالبان روند صلح را خدشه دار می سازد

٢٢ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری خامه پرس

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان امروز (یک‌شنبه ۲۲ سرطان) در صفحه‌ی تویترش نوشته است که افزایش خشونت‌های از سوی گروه طالبان، روند صلح را خدشه دار می سازد.

وی نوشته است که «افزایش خشونت‌های اخیر گروه طالبان در شهرها، حمله بر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، انفجار ماین‌های کنار جاده‌ای طالبان که قربانی آن مردم اند، و هدف گیری کارمندان دولت، امید و انتظار مردم ما و جامعه‌ی جهانی را برای آغاز گفت‌وگوها و برقراری صلح پایدار در کشور خدشه دار می سازد».

وی همچنان نوشته است که «زمان آن فرا رسیده تا گروه طالبان، دست از خشونت بردارند و به گونه‌ی واقعی وارد پروسه‌ی صلح شوند».

این در حالی است که شورای امینت ملی (شنبه ۲۱ سرطان) در تویتی از کشته و زخمی شدن ۶۸ غیرنظامی را در جریان هفته‌ی گذشته، توسط گروه طالبان خبر داد.

براساس معلومات شورای امنیت ملی، گروه طالبان ۲۳ غیرنظامی را کشته و ۴۵ تن دیگر را به شمول زنان و کودکان در شانزده ولایت کشور، مجروح ساخته اند.

پیش از این، رئیس جمهور غنی نیز در نشست منطقه‌ای در پیوند به روند صلح گفته بود که افزایش خشونت‌ها از سوی گروه طالبان، روند صلح را با تهدید جدی مواجه می‌سازد.

لینک اصلی: https://www.khaama.com/persian/archives/74270

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری خامه پرس

آخرین خبر ها:

Loading