بازتاب نیوز

معترضان در هرات خواهان استعفای سرپرست وزارت صحت شدند

٢٢ سرطان ١٣٩٩ سلام وطندار

ده‌ها تن از باشنده‌گان و حامیان رضاکاران صحت عامه در ولایت هرات در پیوند به آن چه برکناری کارمندان رضاکار انجمن طبی اسلامی افغانستان از شفاخانۀ افغان-جاپان از سوی وزارت صحت عنوان می‌کنند، راهپیمایی کرده‌اند.

این معترضان امروز (یک‌شنبه، 22 سرطان/تیر) با گرد هم آمدن در برابر ساختمان ولایت هرات خواهان استعفای احمدجواد عثمانی، سرپرست وزارت صحت شده‌اند.

آنان ادعا می‌کنند که سرپرست وزارت صحت شب‌هنگام به شفاخانۀ افغان-جاپان رفته‌ و گروه رضاکاران انجمن طبی اسلامی افغانستان را با زور سلاح و توهین و تحقیر از این شفاخانه بیرون کرده‌ است.

هفتۀ گذشته مسئولان انجمن طبی اسلامی افغانستان (ایما) در نشستی در کابل گفتند که وزارت صحت کارمندان رضاکار این انجمن را از بخش مدیریت شفاخانۀ افغان-جاپان برکنار و یک گروه جدید را در این بخش معرفی کرده است.

معترضان هشدار می‌دهند که اگر به این خواست‌شان رسیده‌گی صورت نگیرد، به دادخواهی و راهپیمایی‌های‌شان ادامه می‌دهند.

این معترضان سرپرست وزارت صحت را به دست‌داشتن به فساد اداری در این وزارت نیز متهم می‌کنند.

اما معصومه جعفری، معاون سخنگوی وزارت صحت برکناری کارمندان رضاکار انجمن طبی اسلامی افغانستان از شفاخانۀ افغان-جاپان را از سوی این وزارت رد می‌کند.

او می‌گوید، سرپرست این وزارت در نشستی که با اعضای این انجمن داشت به آنان گفته است که رضاکاران‌شان می‌توانند در کنار گروه تازه معرفی‌شده به این شفاخانه به کار خود ادامه دهند.

بانو جعفری در بارۀ اتهام‌های فساد بر سرپرست وزارت صحت می‌گوید، اگر معترضان سندی مبنی بر این اتهام‌ها دارند ارایه کنند تا مسئولان این وزارت به آن‌ها پاسخ دهند.

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=56008

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading