بازتاب نیوز

مقامات بدخشان: در حمله مشترک طالبان، داعش و القاعده در ولسوالی ارغنج‌خواه هفت نیروی امنیتی کشته شده‌اند

٢٣ سرطان ١٣٩٩ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: مقام‌های محلی در ولایت بدخشان می‌گویند که گروه طالبان حمله تهاجمی و مشترک را با گروه داعش و شبکه القاعده بر یک پاسگاه نیروهای امنیتی در ولسوالی ارغنج‌خواه راه‌اندازی کرده است. نیک‌محمد نظری، سخنگوی والی بدخشان روز دوشنبه، بیست‌وسوم سرطان، به روزنامه ۸صبح گفت که در پی این حمله هفت تن از نیروهای پولیس ملی و محلی کشته شده و دو نیروی دیگر زخم برداشته‌اند.

سخنگوی والی بدخشان گفت که در این حمله که شب گذشته اجرا شده است، حدود ۷۰ جنگ‌جوی گروه طالبان، گروه‌ داعش و شبکه القاعده در آن نقش داشته‌اند.

به گفته نیک‌محمد نظری، نیروهای امنیتی حمله مشترک طالبان، داعش و القاعده را عقب زده‌اند و طبق گزارش ابتدایی پنج نفر از اعضای این گروه‌ها کشته شده و شماری نیز زخم برداشته‌اند.

سخنگوی والی بدخشان می‌‌گوید که این حمله مشترک در حالی راه‌اندازی شده است، گروه طالبان همواره ادعا کرده است که رابطه‌ی خود را با القاعده و دیگر گروه‌های ترویستی قطع کرده است.

گروه طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته است.

براساس توافق‌نامه‌ی صلح که در دهم ماه حوت بین طالبان و امریکا در قطر امضا شد، گروه طالبان متعهد شده است که رابطه خود را با شبکه القاعده قطع کند.

پیش از این، سازمان ملل متحد و وزارت دفاع امریکا گزارش کرده بودند که طالبان هم‌چنان به روابط خود با شبکه القاعده ادامه داده‌اند. طالبان این گزارش‌ها را رد کرده‌اند.

لینک اصلی: https://8am.af/badakhshan-officials-seven-security-forces-killed-in-joint-taliban-isil-and-al-qaeda-attack-in-arghanjakhah-district/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading