بازتاب نیوز

در پی حمله طالبان بر سه پاسگاه امنیتی در پروان، چهار سرباز ارتش کشته شدند

٢٣ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری خامه پرس

 منابع محلی در ولایت پروان می گویند که گروه طالبان ‌شب گذشته (یکشنبه، ۲۲ سرطان) بر سه پاسگاه نیروهای امنیتی در ولسوالی شینواری این ولایت حمله کردند که در پی آن چهار سرباز ارتش کشته شده و سه سرباز دیگر زخمی شده اند.

وحیده شهکار، سخنگوی والی پروان، در گفتگو با خامه پرس گفت که گروه طالبان شب گذشته حوالی ساعت ۱۲:۰۰ به سه پاسگاه نیروهای امنیتی درمناطق دره درازگرد، نمک‌آب و اشتر شهر ولسوالی شینواری حمله نمودند.

به گفته خانم شهکار این درگیری تا بامداد امروز (دوشنبه، ۲۳ سرطان) ادامه داشت.

وی همچنان بیان کرد که در این حمله به گروه طالبان تلفات سنگین وارد شده و سه جسد جنگ‌جویان وابسته به گروه طالبان در میدان نبرد باقی مانده است.

سخنگویی والی پروان افزود که در حال حاضر درگیری میان نیروهای امنیتی و گروه طالبان به پایان رسیده و این ساحات در اختیار نیروهای امنیتی قرار گرفته است.

روزگذشته صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری در تویتی گفته بود که افزایش خشونت‌ها از سوی گروه طالبان، امید و انتظار مردم ما و جامعه‌ی جهانی را برای آغاز گفت‌وگوها و برقراری صلح پایدار در کشور خدشه دار می سازد.

اما ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در واکنش به گفته های آقای صدیقی گفت: «اگرکسی دوام جنگ را نمی خواهد، پس چرا در راه آغاز مذاکرات موانع را ایجاد میکنند؟»

گروه طالبان حکومت افغانستان را به ایجاد موانع در پروسه‌ی رهایی زندانیان این گروه متهم کرده می‌گوید: «عملی نمودن توافقنامه دوحه و آغاز مذاکرات بین الافغانی بخاطر ضرور است که ما به کم نمودن و اختتام جنگ راه را جستجو نماییم»

لینک اصلی: https://www.khaama.com/persian/archives/74295

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری خامه پرس

آخرین خبر ها:

Loading