بازتاب نیوز

۱۴ نیروی دولتی در حملات طالبان در قندوز کشته شدند

٢٣ سرطان ١٣٩٩ خبرگزاری افق

منابع محلی در ولایت قندوز در گفتگو با خبرگزاری افق تایید کردند که در حملات طالبان در ولسوالی‌های امام‌صاحب و چهاردره این ولایت، ۱۴ نیروی دولتی کشته شده‌اند.

عصمت‌الله مرادی؛ سخنگوی والی قندوز به افق گفت که طالبان شب گذشته به مواضع نیروهای دولتی در ولسوالی امام‌صاحب حمله کردند و درگیری تا صبح امروز (دوشنبه، ۲۳ سرطان) ادامه داشت.

به گفته او در این درگیری، چهار نیروی ارتش و چهار نیروی پولیس کشته شده‌اند.

سخنگوی والی قندوز در ادامه علاوه کرد که ولسوالی چهاردره قندوز نیز شب گذشته گواه حمله طالبان علیه نیروهای دولتی بود که در این حمله، سه سرباز ارتش و سه سرباز پولیس کشته شده‌اند.

به گفته او این حمله با اعزام نیروهای کمکی، عقب زده شده و در نتیجه سه عضو گروه طالبان کشته و چهار عضو دیگر آن زخمی شده‌اند. سخنگوی والی قندوز افزود که در این حمله، مقدار زیادی از سلاح و مهمات طالبان به دست نیروهای امنیتی افتاده‌است.

در همین حال، ذبیح‌الله مجاهد؛ سخنگوی طالبان ادعا کرده‌است که حملات این گروه در ولسوالی‌های امام صاحب و چهاردره قندوز ۱۹ نیروی دولتی کشته شده‌اند.

این گروه شب گذشته در ولایت‌های پروان و بدخشان نیز علیه نیروهای دولتی حملاتی را انجام داده‌است. براساس آمارها چهار نیروی دولتی در ولسوالی شینواری پروان و هفت نیروی دیگر در ولسوالی ارغنج‌خواه بدخشان کشته شده‌اند.

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/154365

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading